Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dzieje Jezusa Chrystusa. Jezus Chrystus centralna postać chrześcijaństwa, założyciel Kościoła, który uznaje go jednocześnie za Boga i człowieka, współistotnego.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dzieje Jezusa Chrystusa. Jezus Chrystus centralna postać chrześcijaństwa, założyciel Kościoła, który uznaje go jednocześnie za Boga i człowieka, współistotnego."— Zapis prezentacji:

1 Dzieje Jezusa Chrystusa

2 Jezus Chrystus centralna postać chrześcijaństwa, założyciel Kościoła, który uznaje go jednocześnie za Boga i człowieka, współistotnego we wszystkim Bogu Ojcu.

3 Jezus Narodził się w Betlejem 1r. p.n.e. Zgodnie z przekazem nowotestamentowym Jezus Chrystus urodził się w żydowskiej rodzinie, jako syn dziewicy Marii poślubionej Józefowi.

4 Ósmego dnia po narodzeniu Jezusa ofiarowano go w Świątyni w Jerozolimie.

5 Jezus mówił językiem aramejskim, gdyż takim językiem mówiła ludność zamieszkująca region w którym się wychował. Gdy miał 12 lat wykazy- wał niezwykłe zdolności jak na swój wiek.

6 Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest w rzece Jordan od Jana Chrzciciela. Gdy modlił się, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na niego w postaci cielesnej jakby gołebica.

7 Jezus wybrał sobie dwunastu specjalnych uczniów, to znaczy apostołów. Uczył, jak ludzie powinni się do siebie odnosić.

8 Jezus potrafił czynić cuda np. zamieniać wodę w wino, rozmnażać chleb, wskrzeszać umarłych. Największym jego cudem było jego własne zmartwychwstanie.

9 Następnie pojmany w czasie modlitwy, uwięziony a potem skazany przez Poncjusza Piłata na ukrzyżowanie.

10 Ukrzyżowanie Jezusa jest najważniejszym wydarzeniem w historii zbawienia. Jezus umierając na krzyżu odkupił grzechy ludzkości i otworzył bramy do Nieba. Ukrzyżowanie było naprawdę straszne i nawet trudno to sobie wyobrazić.

11 Trzeciego dnia Maria Magdalena przyszła do grobu i zauważyła kamień odsunięty od grobowca. Pobiegła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał i oznajmiła im: Zabrano Pana z grobu. Obaj zajrzeli do środka, zobaczyli rozrzucone płótna i uwierzyli w zmartwych- wstanie Jezusa.

12


Pobierz ppt "Dzieje Jezusa Chrystusa. Jezus Chrystus centralna postać chrześcijaństwa, założyciel Kościoła, który uznaje go jednocześnie za Boga i człowieka, współistotnego."

Podobne prezentacje


Reklamy Google