Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Z wielkim wzruszeniem patrzę na to miasto lat dziecięcych, które było świadkiem mych pierwszych kroków, pierwszych słów. Miasto mojego dzieciństwa, dom.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Z wielkim wzruszeniem patrzę na to miasto lat dziecięcych, które było świadkiem mych pierwszych kroków, pierwszych słów. Miasto mojego dzieciństwa, dom."— Zapis prezentacji:

1 Z wielkim wzruszeniem patrzę na to miasto lat dziecięcych, które było świadkiem mych pierwszych kroków, pierwszych słów. Miasto mojego dzieciństwa, dom rodzinny, kościół mojego chrztu świętego. Pragnę wejść w te gościnne progi, na nowo ukłonić się rodzinnej ziemi... "Jan Paweł II "

2 Golgota znajduje się za kościołem parafialnym św. Piotra Apostoła w Wadowicach. Jest ona wykonana na górce. Posiada 14 stacji drogi krzyżowej.

3 Figura Chrystusa w ogrodzie znajduje się koło Golgoty w Wadowicach. Przedstawia Chrystusa z rozłożonymi ramionami, które chcą przygarnąć do siebie Cały Świat.

4 Przed kościołem spiżowy pomnik Jana Pawła II. Dzieło włoskiego artysty Luciano Minguzzi z lat 1980- 1982, dar Watykanu i ks. kardynała Franciszka Macharskiego.

5 Pomnik Papieża na Placu Jana Pawła II w Wadowicach przed Bazyliką Ofiarowania NMP. Dwuipółmetrowy pomnik, wykonany z brązu, w lewej dłoni papież trzyma pastorał, a prawą rękę ma wyciągniętą w geście błogosławieństwa.

6 Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach – (18 maja 1984) muzeum w domu rodzinnym papieża Jana Pawła II mieszczące się przy ulicy Kościelnej 7, obok Bazyliki Ofiarowania NMP. Ma ono 1 piętro, na którym jest muzeum. Posiada ono 7 sal (pomieszczeń).

7 Pomnika Rafała Kalinowskiego. Jego postać przedstawia człowieka rozmyślającego, smutnego. Znajduje się koło Klasztoru Karmelitów Bosych na górce, w którym Karol Wojtyła często się modlił.

8 Pociąg papieski był wykonany na potrzebę mieszkańców Wadowic, jak i dla turystów. Pociąg ten jest bardzo komfortowy w celu uatrakcyjnienia przejazdu trasy.

9 Autor: Aleksandra Wicher i Marta Czech(klasa VI a) Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Wadowicach Źródła: pl.wikipedia.org www.wadowice.pl


Pobierz ppt "Z wielkim wzruszeniem patrzę na to miasto lat dziecięcych, które było świadkiem mych pierwszych kroków, pierwszych słów. Miasto mojego dzieciństwa, dom."

Podobne prezentacje


Reklamy Google