Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konferencja współfinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego Konferencja.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konferencja współfinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego Konferencja."— Zapis prezentacji:

1 Konferencja współfinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego Konferencja ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ ENERGETYCZNY MIAST ZREM 2009. POLITYKA UNII EUROPEJSKIEJ I POLSKI - NOWE WYZWANIA Częstochowa, 15-16 czerwiec 2009r.

2 Fundacja na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii (FEWE) w Katowicach realizuje projekt Doskonalenie poziomu edukacji w samorządach terytorialnych w zakresie zrównoważonego gospodarowania energią i ochrony klimatu Ziemi dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Projekt trwa 25 miesięcy – od 1 kwietnia 2009 r. do 30 kwietnia 2011 r.

3 Celem projektu jest stworzenie i funkcjonowanie komplementarnego systemu informacji i edukacji na rzecz zrównoważonego gospodarowania energią, skierowanego zarówno do samorządów, jak i rozproszonych podmiotów gospodarczych lokalnych społeczności. Będzie to jeden z podstawowych mechanizmów krajowej i lokalnej polityki energetycznej i ekologicznej, adresowany do powszechnych użytkowników energii. Jakościowe cele projektu: zwiększenie świadomości i kompetencji poznawanie najlepszych praktyk i wdrażanie ich angażowanie mieszkańców i podmiotów gospodarczych wniesienie europejskiego impulsu dla lokalnego planowania energii.

4 Grupy docelowe projektu decydenci i specjaliści samorządów terytorialnych małe i średnie przedsiębiorstwa stowarzyszenia, organizacje pozarządowe gospodarstwa domowe

5 Główne działania w ramach realizacji projektu 1.doskonalenie wiedzy i wdrażanie zarządzania energią i środowiskiem w obiektach i budynkach samorządów terytorialnych 2.aktywizacja i wdrażanie programów edukacyjnych dla grupy właścicieli budynków oraz małych i średnich przedsiębiorstw w zakresie efektywnego wykorzystania energii, czystych i przyjaznych środowisku źródeł energii wraz z promocją odnawialnych źródeł energii 3.uruchomienie i funkcjonowanie systemu zarządzania informacją i edukacją w zintegrowanym portalu internetowym, w tym tworzenie i rozszerzenie sieci partnerskiej w promocji i współpracy na rzecz edukacji samorządów i lokalnych społeczności 4.testowanie i wdrażanie w samorządach modelowego serwisu internetowego w zakresie komunikacji, edukacji i aktywizacji lokalnej społeczności 5.doskonalenie umiejętności decydentów i specjalistów w samorządach terytorialnych w zakresie planowania i realizacji zrównoważonych systemów zaopatrzenia miast i gmin w energię 6.aktualizacja portalu informacyjno-edukacyjnego TOPTEN.INFO i wprowadzenie edukacji dla powszechnych użytkowników energii

6 Rezultaty projektu: 1.przeprowadzenie 6 szkoleń dla osób realizujących zarządzanie energią 2.przeprowadzenie 4 szkoleń (tematyka: aspekty prawne i obowiązki samorządów terytorialnych w zakresie planowania energetycznego; sporządzenie i wdrażanie planów energetycznych w gminach; problemy związane z planowaniem energetycznym) 3.przeprowadzenie 4 warsztatów Jak uruchomić i aktualizować serwisy internetowe w samorządach? 4.stworzenie portalu internetowego Energia i Środowisko oraz integracja i aktualizacja już istniejących (www.oze.info.pl; www.eplan.info.pl; www.topten.info.pl; www.eis.slask.pl) 5.porady ekspertów na forum internetowym 6.przeprowadzenie szkoleń e-learningowych (m.in. z wykorzystaniem RETScreen® International) 7.stworzenie poradników oraz wznowienie i aktualizacja już istniejących 8.opracowanie i uruchomienie serwisów internetowych w 3 miastach / gminach


Pobierz ppt "Konferencja współfinansowana ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego Konferencja."

Podobne prezentacje


Reklamy Google