Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Współpraca Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze z partnerami zagranicznymi i krajowymi w pigułce Opracował: Zdzisław Potopa pod kierunkiem Teresy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Współpraca Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze z partnerami zagranicznymi i krajowymi w pigułce Opracował: Zdzisław Potopa pod kierunkiem Teresy."— Zapis prezentacji:

1 Współpraca Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze z partnerami zagranicznymi i krajowymi w pigułce Opracował: Zdzisław Potopa pod kierunkiem Teresy Witkowskiej STYCZEŃ 2008

2 Nasz szkoła od lat uczestniczy w projektach Leonardo da Vinci, Socrates Comenius, Spring Day. Współpracujemy z portalem Interkl@sa, Gazetą Wyborczą, Fundacją Schumana, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości, Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego, z portalem edukacyjnym eduskrypt, z portalem edu newsweek oraz z Instytutem Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie

3 Współpraca Zespołu Szkół w Górze z Instytutem Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie Od nadania imienia generała Sylwestra Kaliskiego Zespołowi Szkół Zawodowych w Górze w 1979 roku z udziałem syna Patrona, pracowników naukowych Instytutu oraz władz lokalnych z Góry i Leszna do chwili obecnej nasza szkoła utrzymuje stałe, szeroko-płaszczyznowe kontakty z Instytutem Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy w Warszawie. Organizowane są wycieczki nauczycieli i uczniów do Instytutu w celu lepszego poznania jego naukowych odkryć. Szkoła przygotowuje sesje popularno - naukowe z udziałem pracowników naukowych Instytutu oraz nauczycieli i uczniów placówki, którzy prezentują swój naukowy i pedagogiczny dorobek. Instytut przekazuje szkole nieodpłatnie różnorodne pomoce naukowe. Pracownicy Instytutu uczestniczą w uroczystościach szkolnych naszej placówki. Dużą chlubą naszej szkoły jest Izba Patrona, dzięki której uczniowie lepiej poznają postać patronującą naszej placówce. Każdego roku, w grudniu, organizowany jest Konkurs Wiedzy o Patronie dla uczniów klas pierwszych.

4 Współpraca z portalem Interkl@sa W grudniu 2006 roku nauczyciele odebrali nagrody przyznane im w konkursie NOTEBOOK DLA AKTYWNEGO NAUCZYCIELA. Z naszej szkoły laureatami konkursu zostały panie Teresa Witkowska i Katarzyna Cuże, które przez cały rok kontaktowały się za pośrednictwem Internetu z portalem Interkl@sa, przesyłały swoje materiały edukacyjne, a pani Teresa Witkowska została także ekspertem Interkl@sy i odpowiada na pytania uczniów. Już na początku współpracy powstała strona internetowa prowadzona przez panią Katarzynę Cuże. Obie panie uczestniczyły także we wszystkich szkoleniach organizowanych przez portal. Pani Teresa Witkowska brała udział w konkursie Asy Wirtualnej Klasy. Jej scenariusz cyklu lekcji z języka polskiego na temat rozprawki był polecany innym nauczycielom.

5 Współpraca z Gazetą Wyborczą Dwa lata temu wzięliśmy udział w programie Gazety Wyborczej i Centrum Edukacji Obywatelskiej Szkoły z klasą- Lego, Cogito, Ago – w pierwszej edycji tej akcji. Otrzymaliśmy certyfikaty w kategorii Cogito i Ago, co świadczy o tym, że nasza szkoła uczy myśleć i uczy działać ( nie braliśmy udziału w kategorii Lego). Nauczyciele i uczniowie umieszczali swoje materiały na stronie akcji. Drogą mailową nawiązywali kontakty z innymi szkołami oraz z organizatorami akcji. W roku szkolnym 2005/2006 sześć nauczycielek wzięło udział w kolejnym programie Gazety Wyborczej Nauczyciel z klasą i uzyskało tytuł Nauczyciel z klasą. Internet i poczta mailowa były ponownie wykorzystywane przy realizacji kolejnych zadań. W roku szkolnym 2006/2007 jedenaście grup uczniowskich wzięło udział w programie Uczeń z klasą, tym samym 40 uczniów uzyskało tytuł Uczeń z klasą. Uczniowie tworzyli blogi, komentowali projekty kolegów z innych szkół, opisywali swoje projekty. W bieżącym roku szkolnym kolejne grupy realizują swoje projekty i walczą o tytuł. Opiekunowie poszczególnych uczniów lub grup kontaktują się z nimi drogą mailową, komentują ich blogi i oceniają projekty.

6

7

8

9

10 Współpraca z Fundacją Schumana Nasza szkoła współpracuje z fundacją od kwietnia 2006 roku. Pierwszy element współpracy polegał na zaproszeniu wolontariuszki do odwiedzenia naszej szkoły w ramach Dnia Wiosny w Europie 2006. Odwiedziła nas wtedy Jeva Grundsteine, która uczestniczyła w debacie europejskiej zorganizowanej w naszej szkole, z udziałem przedstawicieli władz samorządowych. W kwietniu 2007 roku w ramach kolejnego Dnia Wiosny w Europie organizowanego w naszej szkole odwiedziła nas kolejna wolontariuszka. Od kwietnia 2006 uczestniczyliśmy w projekcie realizowanym przez fundacją pod nazwą Demokracja czeka na Twój głos! Młody obywatel w Europie, skierowanym do szkół ponadgimnazjalnych, którego celem było zachęcenie młodych ludzi do aktywnego udziału w życiu społecznym i politycznym kraju i Europy.

11 Współpraca z Centrum Edukacji Obywatelskiej Wspólnie z nim organizowaliśmy w szkole dwukrotnie akcję Młodzi przeciw korupcji – w roku szkolnym 2005/2006 i 2006/2007. Wszystkie informacje uzyskiwaliśmy ze strony www.ceo.org.pl. Tam również ukazywały się nasze sprawozdania. W grudniu 2006 roku dwie uczennice wraz z opiekunką uczestniczyły w szkoleniu CEO w Otwocku..ceo.org.pl W 2005 roku uczestniczyliśmy też w międzynarodowej akcji Biała bransoletka polegającej na noszeniu wyplecionych przez uczniów białych bransoletek, symbolizujących walkę z ubóstwem i głodem. Akcja odbyła się 10 grudnia 2005 r. Po jej zakończeniu przesłaliśmy do organizatorów drogą internetową stosowne sprawozdanie. Akcja została przeprowadzona w ramach Edukacji Globalnej CEO.

12

13 Współpraca z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości Od ubiegłego roku szkolnego nasza szkoła współpracuję z FMP, miedzy innymi uczestnicząc w ogólnopolskim Dniu przedsiębiorczości. Poprzez udział w programie uczniowie mają możliwość odbycia kilkugodzinnych praktyk w wybranym miejscu pracy i zweryfikowaniu swoich wyobrażeń z rzeczywistością. Uczniowie brali tez udział w Konkursie na Najlepszy Fotoreportaż z Dnia przedsiębiorczości.

14 Współpraca z Fundacją Edukacji Rynku Kapitałowego Od czterech lat nasza szkoła współpracuje z FERK. Grupy uczniów z technikum ekonomicznego biorą udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Oprócz tego nauczyciele uczestniczą w szkoleniach i seminariach organizowanych przez fundację i Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie np. Giełda uczy przedsiębiorczości.

15 Współpraca z portalem edukacyjnym eduskrypt Od września 2007 roku pani wicedyrektor Teresa Witkowska uczestniczy w ogólnopolskim programie Twórczy nauczyciel – twórcza edukacja (TNTE). W związku z tym nauczyciele naszej szkoły mają możliwość korzystania z zasobów portalu. Mogą wykorzystywać, w ramach otrzymanego przez szkołę abonamentu interesujące ich materiały edukacyjne, pobierając je ze strony: www.eduskrypt.pl

16 Współpraca z portalem edu newsweek Od września 2007 roku szkoła bierze udział w Programie Edukacyjnym Newsweeka, przeznaczonym dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W ramach programu co tydzień opracowywane są przez redakcję Newsweeka atrakcyjne pomysły na lekcje, oparte na najciekawszych tekstach dziennikarzy i publicystów Newsweeka. Konspekty ukazujące się na stronie www.edu.newsweek.pl/ można wykorzystać do prowadzenia takich lekcji jak:www.edu.newsweek.pl/ wiedza o społeczeństwie historia podstawy przedsiębiorczości technologia informacyjna Lekcje oparte na scenariuszach Newsweeka są pomocne w przygotowywaniu się do maturalnego z wiedzy o społeczeństwie i historii. Nasza szkoła otrzymała także bezpłatną e-prenumeratę Newsweeka.

17 Więcej informacji o współpracy Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze z partnerami zagranicznymi Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze z partnerami zagranicznymi i krajowymi znajduje się na naszej stronie internetowej http://www.zszgoras.pol.pl/ http://www.zszgoras.pol.pl/ Zapraszamy.


Pobierz ppt "Współpraca Zespołu Szkół im. Sylwestra Kaliskiego w Górze z partnerami zagranicznymi i krajowymi w pigułce Opracował: Zdzisław Potopa pod kierunkiem Teresy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google