Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BIBLIOTEKA CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO NR 1

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BIBLIOTEKA CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO NR 1"— Zapis prezentacji:

1 BIBLIOTEKA CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO NR 1
Tel.: w.114

2 GODZINY OTWARCIA ZBIORY WYPOŻYCZALNIA CZYTELNIA CZASOPISMA DOSTĘPNE W CZYTELNI REGULAMIN BIBLIOTEKI MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACJI REGULAMIN MULTIMEDIALNEGO CENTRUM INFORMACJI KATALOG AKTUALNOŚCI

3 GODZINY OTWARCIA: Poniedziałki i Środy 13.00 - 18.00
Wtorki, Czwartki i Piątki Soboty i Niedziele

4 WYPOŻYCZALNIA Nasz bogaty księgozbiór liczy około egzemplarzy. Oferujemy: Lektury szkolne Podręczniki do nauki przedmiotów ogólnokształcących Podręczniki do nauki języków obcych Podręczniki do nauki przedmiotów ekonomicznych Literaturę popularno-naukową i naukową Materiały dydaktyczne do matury Beletrystykę Zbiory biblioteki są komputeryzowane od października 2003 roku.

5 CZYTELNIA W czytelni udostępniamy księgozbiór podręczny: encyklopedie, leksykony, słowniki, albumy, książki z różnych dziedzin wiedzy, programy multimedialne, płyty DVD, CD, VHS, materiały metodyczne dla nauczycieli. Słuchacze uczący się w trybie eksternistycznym zawsze mogą w czytelni skorzystać z lektur, podręczników i innych materiałów potrzebnych im do nauki.

6 CZASOPISMA DOSTĘPNE W CZYTELNI
Biblioteka w szkole Biologia w szkole Claudia Cogito Eko świat Film Fizyka w szkole Focus Gala Gazeta Prawna Gazeta Szkolna Gazeta Wyborcza Głos Nauczycielski Matematyka Polonistyka Polityka Przegląd Sportowy Przekrój Poznaj Świat Rzeczpospolita Wprost Vita Zwierciadło

7 REGULAMIN BIBLIOTEKI Wypożyczanie książek odbywa się w dniach zajęć w godzinach pracy biblioteki. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne. Wypożyczamy książki do domu oraz udostępniamy zbiory na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma i inne dokumenty) Zapisując się do biblioteki, słuchacz proszony jest o okazanie dokumentu z aktualnym adresem i identyfikatora szkolnego. Jednorazowo czytelnik może wypożyczyć 3 książki (w tym dwie lektury) na okres jednego miesiąca. Gdy książka jest potrzebna na dłuższy okres, termin jej oddania należy uzgodnić z nauczycielem – bibliotekarzem. Jeżeli czytelnik przetrzymuje książkę powyżej przewidzianego terminu, nie może wypożyczyć następnej. W przypadku zgubienia lub zniszczenia wypożyczonej książki czytelnik zobowiązany jest odkupić taką samą albo inną potrzebną w bibliotece. Wszystkie książki należy zwrócić do biblioteki do dnia 15 czerwca każdego roku szkolnego.

8 MULTIMEDIALNE CENTRUM INFORMACJI
Istniejące od września 2006 roku Multimedialne Centrum Informacji wyposażone jest w 8 stanowisk komputerowych z odpowiednim oprogramowaniem, w 2 skanery, 2 drukarki i kserokopiarkę. Pełni rolę ośrodka informacji dla słuchaczy i nauczycieli CKU Nr 1 Stwarza możliwość wyszukiwania specjalistycznych informacji z wykorzystaniem Internetu i bogatego księgozbioru literatury naukowej Udostępnia materiały potrzebne do edukacji i samoedukacji

9 REGULAMIN KORZYSTANIA Z KOMPUTERA I INTERNETU
Z komputera mogą nieodpłatnie korzystać wszyscy uczniowie w godzinach pracy biblioteki Komputer w bibliotece służy przede wszystkim do wyszukiwania informacji w Internecie, do redagowania tekstów w programie Word i Excell a także do tworzenia prezentacji multimedialnych w programie Power Point. Słuchacz może korzystać tylko z zainstalowanych programów dostępnych w bibliotece Przed rozpoczęciem pracy należy wpisać się do zeszytu odwiedzin czytelni Jednorazowo można korzystać z komputera przez okres 1 godziny NIE WOLNO! Zmieniać ustawień w BIOS - ie, wgrywać własnych programów, kasować zainstalowanych. NIE WOLNO! Wykonywać żadnych połączeń technicznych bez zgody nauczyciela ( np. włączać i wyłączać kabli zasilających) Zabrania się wkładania własnych dyskietek, płyt CD do stacji dysków bez zgody nauczyciela - bibliotekarza Uczniowie mogą drukować materiały z Internetu, skanować (zgodnie z regulaminem biblioteki) Za naruszanie regulaminu będą nakładane kary (np. zakaz korzystania z komputera przez wyznaczony czas)

10 KATALOGI W semestrze wiosennym 2006/2007 wszyscy słuchacze
i nauczyciele będą mieli w oparciu o program MOL Optivum dostęp do bazy zasobów biblioteki online

11 AKTUALNOŚCI Biblioteka Centrum Kształcenia Ustawicznego Nr 1 organizuje konkurs plastyczny na exlibris! Regulamin Konkursu 1. Do konkursu zapraszamy wszystkich słuchaczy CKU. 2. Exlibris powinien zawierać elementy związane z książką. 3. Prace czarno-białe należy dostarczyć w formacie A4. 4. Każdy uczestnik może przedstawić dowolną ilość projektów. 5. Podpisane prace należy składać do 22 grudnia 2006r. w Bibliotece Szkolnej. 6. Trzy najlepsze projekty zostaną nagrodzone. 7. Exlibris, który zdobędzie I miejsce, będzie umieszczony w książkach jako symbol Biblioteki CKU Nr Na ogólnoszkolnej wystawie zaprezentujemy wszystkie exlibrisy zgłoszone do konkursu Informacji na temat konkursu udzielają pracownicy Biblioteki.


Pobierz ppt "BIBLIOTEKA CENTRUM KSZTAŁCENIA USTAWICZNEGO NR 1"

Podobne prezentacje


Reklamy Google