Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

JAK UTRZYMAĆ FORMĘ. JAK UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ? Do zachowania formy nie są konieczne wielogodzinne żmudne ćwiczenia, nie trzeba też codziennie wstawać skoro.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "JAK UTRZYMAĆ FORMĘ. JAK UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ? Do zachowania formy nie są konieczne wielogodzinne żmudne ćwiczenia, nie trzeba też codziennie wstawać skoro."— Zapis prezentacji:

1 JAK UTRZYMAĆ FORMĘ

2 JAK UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ? Do zachowania formy nie są konieczne wielogodzinne żmudne ćwiczenia, nie trzeba też codziennie wstawać skoro świt, żeby biegać. Można cieszyć się dobrą kondycją fizyczną, nie zmieniając diametralnie swojego trybu życia i czyniąc z czasu poświęconego na ćwiczenia naturalną i – przede wszystkim – przyjemną część naszego dnia

3 STARTED PRACTICING SLOWLY Zbyt intensywne ćwiczenia dla nieprzygotowanego organizmu mogą ponadto w prosty sposób prowadzić do najróżniejszych kontuzji. Najlepiej jest więc zacząć od półgodzinnych sesji 3-4 razy w tygodniu.

4 ODPOCZYNEK JEST BARDZO WAŻNY, PAMIĘTAJ ! Należy zdawać sobie sprawę, że odpoczynek jest integralną częścią ćwiczeń, a jeśli dopiero zaczynasz trening, musisz pamiętać, że twoje ciało potrzebuje nieco więcej czasu, by się zregenerować. Unikniesz wielu przykrych dolegliwości, jeśli po każdym treningu dasz swojemu organizmowi przynajmniej dzień, by doszedł do siebie.

5 UNIKAJ RUTYNY Jeśli biegasz, staraj się za każdym razem zmieniać trasę, a jeśli chodzisz na siłownię, nie powtarzaj wciąż tego samego schematu ćwiczeń. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą odtwarzacza z ulubioną muzyką – nie tylko sprawi to, że ćwiczenia będą bardziej przyjemne i motywujące, ale dodatkowo pomoże ci utrzymać ich właściwy rytm. Pamiętaj, że ćwiczenia nie muszą być przykrym obowiązkiem, spraw, że będą one bardziej interesujące.

6 WYBIERAJ ĆWICZENIA TAKIE JAKIE LUBISZ Znajdź najbardziej odpowiednią formę aktywności dla Ciebie. Wśród wielu z nich jest co najmniej kilka odpowiedni nawet dla osób, które wcześniej nie miały ze sportem do czynienia. Jeśli nie lubisz gier zespołowych, idź na basen, a jeśli to Ci się nie podoba, zawsze możesz znaleźć coś innego.

7 PRÓBÓJ, NIE PODDAWAJ SIĘ! Jeśli czas nie pozwala ci na regularne treningi, nie rezygnuj całkowicie z aktywności fizycznej. Według badań opublikowanych w Integris Health Essentials już dwie dwudziestominutowe dawki ruchu w tygodniu wystarczą, by cieszyć się lepszym zdrowiem i sprawnością. Warto więc od czasu do czasu wysiąść w drodze do pracy parę przystanków wcześniej lub zamiast windy wybrać schody. Nawet tak niewielka aktywność ruchowa dodatnio wpłynie na sprawność płuc i serca, a co za tym idzie – całego organizmu.

8 BIEGANIE Regularnie spacerując, szybko osiągniesz moment, w którym nabierzesz chęci na bardziej intensywny trening – naturalnym rozwiązaniem jest w tym wypadku bieganie. Stopniowo zwiększając tempo biegu, a następnie dystans, szybko doprowadzisz do wzrostu wydajności serca i płuc, nie nadwerężając przy tym przesadnie stawów i ścięgien. Poza tym bieganie – jak każdy wysiłek – poprawi twój nastrój na resztę dnia, a to za sprawą produkowanych w czasie zmęczenia hormonów szczęścia – endorfin.

9

10 WALKING Według specjalistów dla zachowania pełni zdrowia potrzebne jest minimum 30 minut ćwiczeń aerobowych tygodniowo. Są to takie czynności, które powodują wzrost tętna i tempa oddechu, dzięki czemu korzystnie wpływają na stan serca i płuc i znacząco podnoszą ogólną kondycję. Wszystkie te wymogi spełnia żwawy spacer kilka razy w tygodniu.

11

12 PŁYWANIE Jest to sport, który rozwija większość grup mięśni, a przy tym wymaga od serca i płuc wytężonej pracy, zwiększając znacznie ich wydajność. Niewiele jest form aktywności fizycznej, które tak całościowo wpływałyby na kondycję. Ponadto pływanie nie grozi urazami stawów, a często wręcz pomaga wiele kontuzji leczyć – woda, otaczając ciało, działa ochronnie, nie pozwalając na wystąpienie zbyt wielkich nacisków na stawy i ścięgna

13

14 JAZDA NA ROWERZE Jest to kolejna forma aktywności, która zwiększa wydajność serca i płuc, rozwijając dodatkowo mięśnie nóg i pośladków. W czasie jazdy na rowerze naciski na ścięgna i stawy są niewielkie, w związku z czym trudno nabawić się w ten sposób urazów. Jedynym mankamentem tego sportu jest to, że rozwija właściwie tylko mięśnie dolnej części ciała, możesz więc uznać za konieczne wykonywanie ćwiczeń na pozostałe ich partie.

15

16 THE END


Pobierz ppt "JAK UTRZYMAĆ FORMĘ. JAK UTRZYMAĆ DOBRĄ FORMĘ? Do zachowania formy nie są konieczne wielogodzinne żmudne ćwiczenia, nie trzeba też codziennie wstawać skoro."

Podobne prezentacje


Reklamy Google