Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Jak żyć długo i szczęśliwie ?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Jak żyć długo i szczęśliwie ?"— Zapis prezentacji:

1 Jak żyć długo i szczęśliwie ?

2 Czym jest szczęście? Szczęście jest emocją, spowodowaną doświadczeniami ocenianymi przez podmiot jako pozytywne. Psychologia wydziela w pojęciu szczęście rozbawienie i zadowolenie. Możemy mieć szczęście lub po prostu czuć się szczęśliwi.

3 Aby żyć długo i szczęśliwie potrzebny jest odpowiedni styl życia
Aby żyć długo i szczęśliwie potrzebny jest odpowiedni styl życia. Właściwa dieta i dużo ruchu sprawią iż unikniemy wielu chorób, ale również nasze samopoczucie będzie o wiele lepsze. Jak mówi przysłowie „W zdrowym ciele zdrowy duch” dlatego warto dbać o zdrowie i uprawiać sporty.

4 Na nasze szczęście duży wpływ mają również ludzie, którzy nas otaczają
Na nasze szczęście duży wpływ mają również ludzie, którzy nas otaczają. Warto mieć przyjaciół, z którymi można bardzo miło spędzać czas, którzy wysłuchają nas gdy będziemy mieć jakiś problem, pomogą lub po prostu będą. Dzięki nim mamy wspaniałe wspomnienia. Z przyjaciółmi nie czujemy się samotni, wiemy, że jest ktoś na kogo możemy liczyć. Z wieloma osobami dzielimy pasje, mamy wspólne marzenia. To właśnie oni znają Cię najlepiej, wiedzą jak poprawić humor, znają twoje najskrytsze sekrety i dla tych wspólnie spędzonych chwil i wspomnień warto mieć przyjaciół. „Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, gdy nasze skrzydła zapomniały jak latać.” – Autor nieznany

5 Miłość również wpływa na nasze szczęśliwe życie
Miłość również wpływa na nasze szczęśliwe życie. Nadaje mu różnobarwnych kolorów. Czasami jest ona szczęśliwa, odwzajemniona a czasami na odwrót, ale jaka ona by nie była to ma duży wpływ na nasze życie. Stan zakochania to cudowny czas dla naszego życia. Chcemy jak najwięcej przebywać z naszą sympatią i sprawiać aby była szczęśliwa. Uczucie, że jesteśmy dla kogoś ważni, ze ktoś nas kocha, troszczy się o nas jest dla ludzkiego serca czymś wyjątkowym. Gdy w sercu gości miłość człowiek ze szczęścia chce tańczyć, śpiewać, wykrzyczeć całemu światu jak bardzo jest szczęśliwy. Każdy człowiek przeżyje swoja największą miłość i związane z nią niezapomniane chwile. „ Gdybyś kiedy we śnie poczuła, że oczy moje już nie patrzą na ciebie z miłością, wiedz, żem żyć przestał.” — Stefan Żeromski Syzyfowe prace

6 W sercu każdego człowieka rodzina zajmuje ważne miejsce
W sercu każdego człowieka rodzina zajmuje ważne miejsce. Dom rodzinny jest czymś gdzie człowiek czuje się bezpiecznie. Jest on miejscem gdzie można się spotkać z krewnymi porozmawiać, poradzić się. Rodzice są oparciem dla każdego swojego dziecka, zawsze mu pomogą, zrobią wszystko by było szczęśliwe, dają nam to co jest niezbędne do szczęśliwego życia.

7 Każdy człowiek powinien żyć w zgodzie ze swoją naturą, nie powinien robić nic wbrew sobie i swoim zasadą. Należy postępować tak jak się uważa za stosowne i nie patrzeć na to co robią inni. Również nie należy się przejmować tym co ktoś może sobie o nas pomyśleć lub powiedzieć. Każdy jest inny i wyjątkowy. Chcesz być szczęśliwy? Bądź sobą i nie rób niczego na pokaz.

8 Do pełni szczęścia potrzebne są cele w życiu, które możemy spełniać
Do pełni szczęścia potrzebne są cele w życiu, które możemy spełniać. Nic lepiej nie dowartościowuje człowieka niż osiąganie wcześniej wyznaczonych przez siebie celów. Watro mieć marzenia i dążyć do ich spełnienia.

9 Życzę długiego i szczęśliwego życia każdemu człowiekowi.
Dziękuje za uwagę. ;)


Pobierz ppt "Jak żyć długo i szczęśliwie ?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google