Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Małgorzata Nikiel-Czyż Szkoła Podstawowa nr 23 w Gliwicach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Małgorzata Nikiel-Czyż Szkoła Podstawowa nr 23 w Gliwicach."— Zapis prezentacji:

1 Małgorzata Nikiel-Czyż Szkoła Podstawowa nr 23 w Gliwicach

2 Moduł Konstrukcje - Gąsienice rozwija u dziecka zdolność planowania, artykułowania tego, co zaplanowało, analizowania struktury przedmiotów: budynków, planu lub konstrukcji. W wykonywanych zadaniach dzieci uczyły się korzystać z modeli płaskich – dwuwymiarowych jak i konstrukcji przestrzennych – trójwymiarowych.

3 Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach. W czasie zabawy z klockami uczyli się planowanego, całościowego działania, wyznaczania sobie celów i poszukiwania sposobów ich realizacji. Uczniowie wykazywali się umiejętnością planowania, wyobraźnią w realizacji własnych pomysłów budowlanych. Dzieci zgodnie podejmowały zadania zespołowe. Praca z dziećmi w module Konstrukcje była bardzo efektywna i twórcza.

4 Budowanie dróżek o różnych szerokościach

5 Podczas budowania dróżek zgodnie ze schematem, dzieci precyzyjnie łączyły klocki. Właściwie oceniały długości klocków przez porównywanie.

6 Uczniowie budując płoty uczyli się wykorzystania klocków o określonych parametrach. Budowali konstrukcje zgodnie z podanym wzorem. Budowanie niskich i wysokich płotów

7 Uczniowie budowali ogrodzenie o różnych kształtach, zgodnie ze swoim projektem lub podanymi kryteriami. Budowanie ogrodzenia zgodnie z indywidualnym projektem

8 Miła i serdeczna atmosfera sprzyjała efektywności pracy dzieci.

9

10 Budowanie bram i wejść

11 Dzieci mocowały klocki w najbardziej stabilnej pozycji. Uczniowie budowali konstrukcje zgodnie z podanym przykładem. Zadanie wzbudziło zainteresowanie wśród dzieci.

12 2012


Pobierz ppt "Małgorzata Nikiel-Czyż Szkoła Podstawowa nr 23 w Gliwicach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google