Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Powtórne wykorzystanie czy przetwarzanie posegregowanych odpadów znajduje coraz szersze zastosowanie w produktach codziennego użytku. Segregując odpady.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Powtórne wykorzystanie czy przetwarzanie posegregowanych odpadów znajduje coraz szersze zastosowanie w produktach codziennego użytku. Segregując odpady."— Zapis prezentacji:

1

2 Powtórne wykorzystanie czy przetwarzanie posegregowanych odpadów znajduje coraz szersze zastosowanie w produktach codziennego użytku. Segregując odpady oszczędzamy zasoby naturalne: wodę, energię. Z odpadów mogą powstać np. chusteczki higieniczne, papier toaletowy, kubki, doniczki, biżuteria, kosze, torebki a nawet meble czy ubrania! W EK nomiku dbając o środowisko zrezygnowano z tradycyjnych koszy zastępując je odpowiednimi pojemnikami, które ułatwiają segregację

3 Nasza szkoła posiada energooszczędne i ekologiczne świetlówki, które zużywają 80% mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki o porównywalnej barwie i ilości światła. Oznacza to, że świetlówka o mocy 20W zastąpi z powodzeniem zwykłą żarówkę 100W.

4 Z pewnością każdy z Was słyszał o akcji zbierania plastikowych nakrętek od butelek. Cała Polska włączyła się w akcje pomocy niepełnosprawnym i przy okazji przyczynia się do segregacji śmieci i tym samym głośno mówi się o ekologii. Nie wszyscy jednak wiedzą, dlaczego akurat zbieramy nakrętki. Otóż korki przekazywane są do recyklingu. Następnie są przerabiane na surowiec wtórny i produkowane są z nich materiały plastikowe tj. nowe nakrętki, wiadra, opakowania.

5 Wszyscy wiemy, że rozkładające się baterie są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a więc i dla naszego zdrowia. Nie wrzucajmy ich do zwykłych koszy, ale do specjalnych, przeznaczonych do tego pojemników. Nasza szkoła uczestniczy w akcji zbierania zużytych baterii.

6 Woda to coraz bardziej nurtujący temat dyskusji dotyczącej przyszłości naszej planety. Każda kropla, która bezcelowo wypływa z kranu ma wpływ na ograniczenie dostępności wody na świecie. Już dziś jej brak odczuwalny jest w wielu miejscach na Ziemi. Warto więc zacząć rozważnie nią gospodarować, dlatego EKONOMIK posiada krany, które mają samozamykającą się baterię. Powoduje to mniejszy przepływ wody po upływie danego czasu.

7

8

9 W dniu 03.10.2012r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu zwiedziła Oczyszczalnię Odpadów Komunalnych Orli Staw w Cekowie. Celem działań zakładu jest kompleksowe rozwiązanie problemu gospodarki odpadami komunalnymi. Korzystając więc z uprzejmości władz oczyszczalni, uczniowie naszej szkoły zostali oprowadzeni i poinstruowani przez pracownika – Pana Szyszkiewicza po terenie zakładu. Odwiedzili oni najważniejsze jego obszary: sortownię, kompostownię, kwatery deponowania balastu, a także magazyn surowców wtórnych, w których odpady oczekują na wysyłkę. Zostali oni również szczegółowo zapoznani z całym systemem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (z podziałem na frakcję mokrą i frakcję suchą). Uczniowie dodatkowo pozyskali także wiedzę na temat różnorodności odpadów komunalnych oraz skutków ich oddziaływania na środowisko naturalne. To także kolejna akcja, która wpłynęła na świadomość naszych uczniów.


Pobierz ppt "Powtórne wykorzystanie czy przetwarzanie posegregowanych odpadów znajduje coraz szersze zastosowanie w produktach codziennego użytku. Segregując odpady."

Podobne prezentacje


Reklamy Google