Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

EKONOMIK = EKOLOGIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "EKONOMIK = EKOLOGIA."— Zapis prezentacji:

1 EKONOMIK = EKOLOGIA

2 SEGREGACJA ŚMIECI Powtórne wykorzystanie czy przetwarzanie posegregowanych odpadów znajduje coraz szersze zastosowanie w produktach codziennego użytku. Segregując odpady oszczędzamy zasoby naturalne: wodę, energię. Z odpadów mogą powstać np. chusteczki higieniczne, papier toaletowy, kubki, doniczki, biżuteria, kosze, torebki a nawet meble czy ubrania! W EKnomiku dbając o środowisko zrezygnowano z tradycyjnych koszy zastępując je odpowiednimi pojemnikami, które ułatwiają segregację

3 ŻARÓWKI ENERGOOSZCZĘDE
Nasza szkoła posiada energooszczędne i ekologiczne świetlówki, które zużywają 80% mniej energii elektrycznej niż tradycyjne żarówki o porównywalnej barwie i ilości światła. Oznacza to, że świetlówka o mocy 20W zastąpi z powodzeniem zwykłą żarówkę 100W.

4 NAKRĘTKI Z pewnością każdy z Was słyszał o akcji zbierania plastikowych nakrętek od butelek. Cała Polska włączyła się w akcje pomocy niepełnosprawnym i przy okazji przyczynia się do segregacji śmieci i tym samym głośno mówi się o ekologii. Nie wszyscy jednak wiedzą, dlaczego akurat zbieramy nakrętki. Otóż korki przekazywane są do recyklingu. Następnie są przerabiane  na surowiec wtórny i produkowane są z nich materiały plastikowe tj. nowe nakrętki, wiadra, opakowania.

5 Wszyscy wiemy, że rozkładające się baterie są zagrożeniem dla środowiska naturalnego, a więc i dla naszego zdrowia. Nie wrzucajmy ich do zwykłych koszy, ale do specjalnych, przeznaczonych do tego pojemników. Nasza szkoła uczestniczy w akcji zbierania zużytych baterii.

6 Woda to coraz bardziej nurtujący temat dyskusji dotyczącej przyszłości naszej planety. Każda kropla, która bezcelowo wypływa z kranu ma wpływ na ograniczenie dostępności wody na świecie. Już dziś jej brak odczuwalny jest w wielu miejscach na Ziemi. Warto więc zacząć rozważnie nią gospodarować, dlatego EKONOMIK posiada krany, które mają samozamykającą się baterię. Powoduje to mniejszy przepływ wody po upływie danego czasu.

7 ŚWIADOMOŚĆ UCZNIÓW I ZAANGAŻOWANIE
Uczniowie mają świadomość, jakim poważnym problemem jest zanieczyszczenie środowiska… Dlatego też chętnie uczestniczą nie tylko w akcjach sprzątania świata! Plakaty, które widnieją na ścianach szkoły oraz wycieczki edukacyjne alarmują, przypominają ale także zachęcają do pomocy w ochronie środowiska. NIE BĄDŹMY NA TO OBOJĘTNI ! 

8

9 kwatery deponowania balastu,
W dniu r. grupa uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kaliszu zwiedziła Oczyszczalnię Odpadów Komunalnych „ Orli Staw” w Cekowie. Celem działań zakładu jest kompleksowe rozwiązanie problemu gospodarki odpadami komunalnymi. Korzystając więc z uprzejmości władz oczyszczalni, uczniowie naszej szkoły zostali oprowadzeni i poinstruowani przez pracownika – Pana Szyszkiewicza po terenie zakładu. Odwiedzili oni najważniejsze jego obszary: sortownię, kompostownię, kwatery deponowania balastu, a także magazyn surowców wtórnych, w których odpady oczekują na wysyłkę. Zostali oni również szczegółowo zapoznani z całym systemem selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (z podziałem na frakcję mokrą i frakcję suchą). Uczniowie dodatkowo pozyskali także wiedzę na temat różnorodności odpadów komunalnych oraz skutków ich oddziaływania na środowisko naturalne. To także kolejna akcja, która wpłynęła na świadomość naszych uczniów .


Pobierz ppt "EKONOMIK = EKOLOGIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google