Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.. Celem tego projektu było sprawdzenie ile uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważne jest.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.. Celem tego projektu było sprawdzenie ile uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważne jest."— Zapis prezentacji:

1 w ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.

2 Celem tego projektu było sprawdzenie ile uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważne jest dla nich wiedza o swoim pochodzeniu. Przygotowaliśmy ankietę w której prosiliśmy o podanie następujących informacji - miejsce urodzenia babci i dziadka - powiat - województwo (należało zaznaczyć czy urodził się w II RP czy w PRL-u) Ankieta została umieszczona na stronie internetowej szkoły i była dostępna przez 6 tygodni po wcześniejszej promocji projektu w klasach i w gronie pedagogicznym.

3 Ile osób zainteresowało się projektem, wchodząc na stronę internetową, choć niekoniecznie wzięło w nim udział? (%)

4 Ile osób z każdej klasy podało dane? (%)

5 Ile osób podało tylko miejscowość urodzenia? (%)

6 Ile osób podało także powiat?

7 Ile osób wymieniło województwo?

8 Katowickie Kieleckie Rzeszowskie Konińskie Tarnopolskie Wielkopolskie Wrocławskie Lubelskie Opolskie Małopolskie Lwowskie Łódzkie Poznańskie Świętokrzyskie Kujawsko-pomorskie Krakowskie Śląskie Dolnośląskie Podkarpackie Mazowieckie Poleskie Bydgoskie Pomorskie Warmińsko mazurskie

9 Ile procent z każdego województwa?

10 Ile osób wywodzi się z Kresów Wschodnich ?

11 Ile osób podało pełne dane o przodkach?(%)

12 Ile osób poszerzyło wiedzę czyniąc dopiski w uwagi? (%)

13 Ankieta cieszyła się sporą popularnością. Niestety, większość zainteresowanych nie wiedziała wszystkiego o przeszłości swojej rodziny. Przez współczesny model rodziny, w którym dziadkowie są zepchnięci na 2 plan i młodzież nie ma z nimi dużego kontaktu, co skutkuje brakiem wiedzy o wcześniejszych pokoleniach. Młodzi ludzie obecnie na tyle identyfikują się z Dolnym Śląskiem, że nie interesuje ich miejsce urodzenia ich przodków (są już 3 pokoleniem tu urodzonym).


Pobierz ppt "W ramach akcji Szkoła z klasą 2.0.. Celem tego projektu było sprawdzenie ile uczniów naszej szkoły wywodzi się z Kresów Wschodnich i na ile ważne jest."

Podobne prezentacje


Reklamy Google