Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Źródła: wikipedia, film.onet.pl

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Źródła: wikipedia, film.onet.pl"— Zapis prezentacji:

1 Źródła: wikipedia, film.onet.pl
Doktor Dolittle i jego zwierzęta Źródła: wikipedia, film.onet.pl

2 Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Doktor Jan Dolittle – bohater książki – bardzo kochał zwierzęta. Oprócz złotych rybek w sadzawce hodował króliki w spiżarni, białe myszy w fortepianie, wiewiórkę w komorze i jeża w piwnicy. Miał cielątko i starego kulawego konia, kury i gołębie, dwie owce i jeszcze wiele innych zwierząt. Ale najbardziej lubił kaczkę Dab-Dab, psa Jipa, prosiątko Geb-Geb, papugę Polinezję i sowę Tu-Tu. Pewnego dnia Polinezja zaczęła namawiać doktora, aby zajął się leczeniem zwierząt, gdyż znał się na nich lepiej, niż wszyscy weterynarze w okolicy. Zaczęła też uczyć doktora mowy zwierząt, żeby jeszcze lepiej mógł pomagać chorym zwierzętom.

3 Doktor Dolittle i jego zwierzęta

4 Doktor Dolittle i jego zwierzęta
W bibliotece szkolnej jest kilka książek opowiadających o przygodach doktora Dolittle: „Cyrk doktora Dolittle”, „Ogród zoologiczny i jego zwierzęta”, „Podróże doktora Dolittle”, „Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro”, „Doktor Dolittle i zielona kangurzyca”.

5 Doktor Dolittle i jego zwierzęta

6 Książki o Doktorze Dolittle napisał Hugh Lofting

7 HUGH LOFTING Ten amerykański pisarz i ilustrator, urodził się w roku 1886 w Wielkiej Brytanii, zmarł w roku 1947 w Kalifornii. Początkiem jego dwunastotomowego cyklu książek o doktorze Dolittle stały się listy z ilustracjami i opowiadaniami, które pisał do swoich dzieci na ich prośbę. Tom pierwszy, "Doktor Dolittle i jego zwierzęta", wydany w roku 1920, a po ukazaniu się tomu drugiego, "Podróże doktora Dolittle" (1922), Lofting otrzymał nagrodę Newbery Medal, przyznawaną za twórczość literacką dla dzieci. Powieści o doktorze Dolittle czytane są przez dzieci na całym świecie i przyniosły autorowi ogromną sławę.

8 Doktor Dolittle i jego zwierzęta
Na podstawie tej książki został nakręcony film


Pobierz ppt "Źródła: wikipedia, film.onet.pl"

Podobne prezentacje


Reklamy Google