Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Dla klas II – III. Na czym pisano pierwsze książki ? Jak nazywamy współtwórcę książki, który tłumaczy tekst z języka obcego ? Kto jest autorem lektury.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Dla klas II – III. Na czym pisano pierwsze książki ? Jak nazywamy współtwórcę książki, który tłumaczy tekst z języka obcego ? Kto jest autorem lektury."— Zapis prezentacji:

1 dla klas II – III

2 Na czym pisano pierwsze książki ? Jak nazywamy współtwórcę książki, który tłumaczy tekst z języka obcego ? Kto jest autorem lektury do kl. II pt. Dziecię Elfów (Calineczka) ?

3 Na glinianych tablicach Tłumacz Hans Christian Andersen

4 Co ułatwia nam szybkie znalezienie poszukiwanego fragmentu książki ? Jak nazywa się autor ilustracji w książce? Tę książkę znają dzieci na całym świecie. Jej bohaterem jest śmieszny Misio zwany Puchatkiem. Podaj nazwisko autora tej książki.

5 Spis treści Ilustrator A.A. Milne

6 Co to jest biblioteka ? Jak nazywa się główna część książki (to, co czytamy) ? Kto napisał wiersz pt.Słoń Trąbalski: J.Brzechwa, J.Tuwim czy H. Ch. Andersen ?

7 Instytucja, która gromadzi, przechowuje i udostępnia książki i inne zbiory Blok lub trzon książki Julian Tuwim

8 Jak inaczej nazywamy autora książki ? Co to jest słownik ? Opowiadanie pt. Zaczarowana Zagroda napisało dwóch autorów - prywatnie małżeństwo. Podaj ich imiona i nazwisko.

9 Pisarz, literat Zbiór wyrazów danego języka ułożonych w porządku alfabetycznym Alina i Czesław Centkiewiczowie

10 Starożytni Egipcjanie pisali książki ręcznie na zwojach papieru, który wyrabiano z rośliny. Jak nazywa się ta roślina ? Jak nazywamy wydawnictwo naukowe, które zawiera wiadomości z jednej lub ze wszystkich dziedzin wiedzy ? Kto jest autorem lektury Dzieci z Bullerbyn?

11 Papirus Encyklopedia Astrid Lindgren


Pobierz ppt "Dla klas II – III. Na czym pisano pierwsze książki ? Jak nazywamy współtwórcę książki, który tłumaczy tekst z języka obcego ? Kto jest autorem lektury."

Podobne prezentacje


Reklamy Google