Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku
„Wczoraj i dziś” Samorząd gminy miasta Turek.

2 Pani Teresa Kolenda - mieszkanka Turku, o zmianach w naszym mieście.
Jestem mieszkanką Turku od ponad dwudziestu lat i przez ten czas miasto znacznie zmieniło swój wygląd. Wystarczy spojrzeć na fotografie sprzed ćwierć wieku, to zauważy się ogromne różnice.

3 I Liceum Ogólnokształcące w Turku
Bank PKO I Liceum Ogólnokształcące w Turku

4 ul. Kościuszki ul. Spółdzielców

5 Co zmieniło się w naszym mieście?
Pamiętam stare, zniszczone kamienice, które odrestaurowano i nabrały pięknego wyglądu. Niektóre wyburzono i na ich miejsce zbudowano nowe. Pięknie prezentują się budynki przy ul. Placu Wojska Polskiego, z nowym hotelem „Arkady”, oświetlonym kościołem p.w. NSPJ. Zagospodarowano tam cały plac, posadzono piękne kwiaty.

6 Plac Wojska Polskiego

7 Ławeczka Mehoffera przy Placu Sienkiewicza

8 Nie istnieją już Zakłady Przemysłu Owocowo – Warzywnego przy Kolskiej Szosie, a stoją tam dwa ogromne markety: Intermarche i Kaufland. Na terenie miasta jest kilka innych marketów: Tesco, Biedronka, Netto. Znowelizowano zakład mleczarski, który produkuje smaczne przetwory, w tym „serek Tutek”, który reklamuje nasze miasto.

9 Wyroby tureckiej mleczarni
Supermarket „Biedronka” przy ulicy Kaliskiej

10 Powstało wiele nowych banków, sklepów, restauracji, zakładów produkcyjnych, zbudowano nowe ronda, sygnalizacje świetlne, ścieżki rowerowe i wiele innych obiektów. Należy wspomnieć o nowych kościołach: p.w. św. Barbary i p.w. M.B. Fatimskiej oraz o hali sportowej przy Gimnazjum nr 2.

11 Kościół parafialny p.w. św. Barbary
Kościół parafialny p.w. M.B. Fatimskiej

12 Lista zmian jest dość długa i nie można jej w całości zamieścić
Lista zmian jest dość długa i nie można jej w całości zamieścić. Jako bibliotekarz polecam książkę „Dzieje Turku” pod red. Edmunda Makowskiego i Czesława Łuczaka, tam można uzyskać szczegółowe informacje o Turku i jego okolicach.

13 Czy jest Pani dumna z naszego miasta?
Turek bardzo mi się podoba i zachwycają się naszym miastem przyjeżdżający do mnie goście. Zwracają uwagę na ład i porządek panujący wokół zabudowań i piękną, zadbaną zieleń. Zawsze pokazuję gościom nasz zabytkowy kościół p.w. NSPJ, zaprowadzam do muzeum i wtedy jestem dumna, że tu mieszkam.

14 Kościół p.w. NSPJ i kamienice przy Placu Wojska Polskiego.

15 Czy chciałaby Pani coś zmienić?
Nigdy nie jest idealnie, zawsze coś chce się zmieniać, ulepszać, doskonalić, aby wygodniej żyć. Nam przydałaby się stacja kolejowa i kursujące przez Turek pociągi. Ale to tylko marzenia.

16 W skład Zespołu Projektowego wchodzą…
Dżesika Bukowiecka 1994r., klasa 3b Ewelina Chojnacka 1994r., klasa 3b Joanna Tomczyk 1994r., klasa 3b Adrianna Urbaniak 1994r., klasa 3b Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku Opiekun: Ewa Misiak Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku"

Podobne prezentacje


Reklamy Google