Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku Wczoraj i dziś Samorząd gminy miasta Turek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku Wczoraj i dziś Samorząd gminy miasta Turek."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku Wczoraj i dziś Samorząd gminy miasta Turek.

2 Jestem mieszkanką Turku od ponad dwudziestu lat i przez ten czas miasto znacznie zmieniło swój wygląd. Wystarczy spojrzeć na fotografie sprzed ćwierć wieku, to zauważy się ogromne różnice. Pani Teresa Kolenda - mieszkanka Turku, o zmianach w naszym mieście.

3 Bank PKO I Liceum Ogólnokształcące w Turku

4 ul. Spółdzielców ul. Kościuszki

5 Co zmieniło się w naszym mieście? Pamiętam stare, zniszczone kamienice, które odrestaurowano i nabrały pięknego wyglądu. Niektóre wyburzono i na ich miejsce zbudowano nowe. Pięknie prezentują się budynki przy ul. Placu Wojska Polskiego, z nowym hotelem Arkady, oświetlonym kościołem p.w. NSPJ. Zagospodarowano tam cały plac, posadzono piękne kwiaty.

6 Plac Wojska Polskiego

7 Ławeczka Mehoffera przy Placu Sienkiewicza

8 Nie istnieją już Zakłady Przemysłu Owocowo – Warzywnego przy Kolskiej Szosie, a stoją tam dwa ogromne markety: Intermarche i Kaufland. Na terenie miasta jest kilka innych marketów: Tesco, Biedronka, Netto. Znowelizowano zakład mleczarski, który produkuje smaczne przetwory, w tym serek Tutek, który reklamuje nasze miasto.

9 Supermarket Biedronka przy ulicy Kaliskiej Wyroby tureckiej mleczarni

10 Powstało wiele nowych banków, sklepów, restauracji, zakładów produkcyjnych, zbudowano nowe ronda, sygnalizacje świetlne, ścieżki rowerowe i wiele innych obiektów. Należy wspomnieć o nowych kościołach: p.w. św. Barbary i p.w. M.B. Fatimskiej oraz o hali sportowej przy Gimnazjum nr 2.

11 Kościół parafialny p.w. św. Barbary Kościół parafialny p.w. M.B. Fatimskiej

12 Lista zmian jest dość długa i nie można jej w całości zamieścić. Jako bibliotekarz polecam książkę Dzieje Turku pod red. Edmunda Makowskiego i Czesława Łuczaka, tam można uzyskać szczegółowe informacje o Turku i jego okolicach.

13 Czy jest Pani dumna z naszego miasta? Turek bardzo mi się podoba i zachwycają się naszym miastem przyjeżdżający do mnie goście. Zwracają uwagę na ład i porządek panujący wokół zabudowań i piękną, zadbaną zieleń. Zawsze pokazuję gościom nasz zabytkowy kościół p.w. NSPJ, zaprowadzam do muzeum i wtedy jestem dumna, że tu mieszkam.

14 Kościół p.w. NSPJ i kamienice przy Placu Wojska Polskiego.

15 Czy chciałaby Pani coś zmienić? Nigdy nie jest idealnie, zawsze coś chce się zmieniać, ulepszać, doskonalić, aby wygodniej żyć. Nam przydałaby się stacja kolejowa i kursujące przez Turek pociągi. Ale to tylko marzenia.

16 Dżesika Bukowiecka 1994r., klasa 3b Ewelina Chojnacka 1994r., klasa 3b Joanna Tomczyk 1994r., klasa 3b Adrianna Urbaniak 1994r., klasa 3b Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku Opiekun: Ewa Misiak W skład Zespołu Projektowego wchodzą… Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku Wczoraj i dziś Samorząd gminy miasta Turek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google