Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nordic Walking Opracowały: Natalia Ciszek i Klaudia Grądzka 2e.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nordic Walking Opracowały: Natalia Ciszek i Klaudia Grądzka 2e."— Zapis prezentacji:

1 Nordic Walking Opracowały: Natalia Ciszek i Klaudia Grądzka 2e

2 Nordic Walking Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku. Polega on na marszu ze specjalnie do tego przystosowanymi kijami. Niektórym może się wydawać, że jest to sport nowy, jednak jego początki datuje się na lata dwudzieste XX wieku. Wtedy była to forma treningu dla narciarzy biegowych. Obecnie trenować może każdy a sam Nordic Walking ma trzy poziomy aktywności zdrowotny, fitness, sportowy.

3 Co daje nam Nordic Walking?
- rozwija się siła i wytrzymałość ramion - łatwość wchodzenia na wzgórza - spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu - zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami - jest mniejszy nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy - odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych

4 Sprzęt - Nordic Walking

5 Na każdą porę roku…

6 Dodatki Nordic Walking obecnie coraz prężniej rozwija się w naszym kraju a wraz z nim przemysł zajmujący się wyposażeniem potrzebnym do jego uprawiania. Oprócz niezbędnych kijków można zaopatrzyć się w wiele ciekawych dodatków, które mogą się przydać. Jest ich bardzo dużo jednak nie należy kupować zbyt wielu rzeczy a poprzestać jedynie na tych koniecznych. Są to między innymi rękawiczki, końcówki do kijków, bidony wraz z paskami, różnego rodzaju czasomierze, plecaki oraz pokrowce na kije.


Pobierz ppt "Nordic Walking Opracowały: Natalia Ciszek i Klaudia Grądzka 2e."

Podobne prezentacje


Reklamy Google