Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Mandale.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Mandale."— Zapis prezentacji:

1 Mandale

2 MANDALE – OBRAZY MALOWANE W KOLE
Wychowankowie świetlicy wykonali mandale o tematyce jesiennej. Prace te można obejrzeć w galerii prac oraz na gazetce zamieszczonej w świetlicy.

3 Krótko o mandalach… Mandale są to obrazy malowane w kole. Każda mandala składa się z obrazków, które kojarzą się z daną porą roku. W środku znajdują się również symbole dnia – słońce i księżyc, których rozmieszczenie w polu jest adekwatne do długości dnia i nocy w poszczególnych porach roku.

4 Krótko o mandalach… c.d. Nadzwyczajną moc przypisywali już członkowie pierwszych kultur. Miedzy innymi Carl Gustaw Jung podkreślał ich korzystne działanie. Kolorowanie mandali bowiem to bardzo ważny aspekt praktyki świetlicowej. Pozwala dzieciom zebrać siły psychofizyczne do dalszej pracy. Wprowadza w stan relaksacji, odprężenia. Wycisza dzieci nadpobudliwe psychoruchowo. Jest bardzo dobrym środkiem do pobudzania twórczej aktywności.

5 Krótko o mandalach… c.d. Poza tym kolorowanie mandali daje radość tworzenia oraz buduje poczucie własnej wartości. W połączeniu z muzyką relaksacyjną daje doskonałe rezultaty terapeutyczne. Oprócz aspektu terapeutycznego mandale wykazują także aspekt edukacyjny, który polega na przygotowaniu dziecka do nauki pisania i czytania poprzez usprawnianie koordynacji wzrokowo – ruchowej i małej motoryki.


Pobierz ppt "Mandale."

Podobne prezentacje


Reklamy Google