Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bierny Odpoczynek Odpoczywanie Odpoczynek - jednym kojarzy się z wylegiwaniem na kanapie, innym z uprawianiem sportu. Niezależnie od tego, kto co woli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bierny Odpoczynek Odpoczywanie Odpoczynek - jednym kojarzy się z wylegiwaniem na kanapie, innym z uprawianiem sportu. Niezależnie od tego, kto co woli."— Zapis prezentacji:

1

2 Bierny Odpoczynek

3 Odpoczywanie Odpoczynek - jednym kojarzy się z wylegiwaniem na kanapie, innym z uprawianiem sportu. Niezależnie od tego, kto co woli i częściej stosuje, obie formy odpoczynku konieczne są dla naszego zdrowia psychicznegoOdpoczynek - jednym kojarzy się z wylegiwaniem na kanapie, innym z uprawianiem sportu. Niezależnie od tego, kto co woli i częściej stosuje, obie formy odpoczynku konieczne są dla naszego zdrowia psychicznego i fizycznego. Ale dziś zajmiemy się odpoczynkiem biernym.

4 Bierne odpoczywanie Jest to ograniczenie do minimum wszelkiej aktywności - zarówno mięśniowej, jak i umysłowej.

5 SEN To najbardziej efektywna forma takiego odpoczynku, a szczególnie jego faza REM. Wtedy właśnie następuje wyraźne obniżenie napięcia mięśni szkieletowych. Podczas snu odpoczywają także: centralny układ nerwowy, serce, układ pokarmowy i układ oddechowy

6 CZYTANIE To kolejna forma odpoczynku biernego, podczas której odpoczywa układ ruchowy, ale za to ćwiczymy naszą wyobraźnię.

7 OLĄDANIE TELEWIZJI To również forma odpoczywania, ale warto wybrać ciekawe programy popularno- naukowe, przyrodnicze lub filmy i nie spędzać przed telewizorem zbyt dużo czasu

8 KONIEC Autor: Alexander Stolarczyk


Pobierz ppt "Bierny Odpoczynek Odpoczywanie Odpoczynek - jednym kojarzy się z wylegiwaniem na kanapie, innym z uprawianiem sportu. Niezależnie od tego, kto co woli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google