Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nordic Walking.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nordic Walking."— Zapis prezentacji:

1 Nordic Walking

2 Co to jest? Nordic walking – to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych.

3 Gdzie i od czego zacząć naukę.
Chodzić z kijami można w zasadzie w każdym miejscu na ziemi, tak nad morzem jak i w górach. Poleca się rozpoczynać przygodę z Nordic Walking pod okiem instruktora. Taka osoba pomoże dobrać kije i nauczy przyjmować prawidłową postawę podczas chodzenia, ważna jest też sama technika chodzenia.

4 Nordic walking – sposób na odchudzanie.
rozwija się siła i wytrzymałość ramion łatwość wchodzenia na wzgórza spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami jest mniejszy nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy co daje korzyści dla osób z ranami i nie dość silnymi mięśniami odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych

5 Kije do Nordic Walking Kije do Nordic Walking mają bardzo wiele zalet, między innymi odciążają stawy, które zwłaszcza u osób starszych mogą być nadwyrężone i schorowane.

6 Dodatki Bidon Pas do mocowania bidonu
Krokomierz - który wskazuje ilość wykonanych kroków Rękawiczki – polecane szczególnie zimą Plecak – specjalne plecaki wyposażone są w pasy, które zapina się na biodrach i klatce piersiowej

7 Technika chodzenia 1. Na początku można rozpocząć chód z kijkami, które będą zwisać luźno, przy tym należy mieć ręce wyprostowane wzdłuż tułowia. W takiej pozycji staramy się wyczuć rytm marszu i kiedy to już osiągniemy włączamy do pracy także kije.

8 Technika chodzenia 2. Krok powinien być zharmonizowany z odepchnięciami kijków. Ręce powinny opierać się na paskach kijka znajdujących się przy rękojeści. Dzięki temu palce mogą być rozluźnione.

9 Technika chodzenia 3. Pamiętamy, że nie powinno się wysuwać do przodu dolnego fragmentu kijka, ponieważ musi on być swobodnie stawiany na podłożu niezbyt daleko od nogi.

10 Technika chodzenia 4. Zachowanie prawidłowej techniki zależy w głównej mierze od poprawnego stawiania kijków. Ważne jest, aby były stawiane w tym samym momencie kiedy stopa dotyka ziemi.

11 Zuzanna Kiedrowicz kl.II e
Koniec Zuzanna Kiedrowicz kl.II e


Pobierz ppt "Nordic Walking."

Podobne prezentacje


Reklamy Google