Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

DZIAŁALNOŚĆ SEKCJI REKREACJI SPORTOWEJ Luty 2013r Prezentuje: koordynator sekcji – Józef Dyląg koordynator sekcji – Józef Dyląg UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "DZIAŁALNOŚĆ SEKCJI REKREACJI SPORTOWEJ Luty 2013r Prezentuje: koordynator sekcji – Józef Dyląg koordynator sekcji – Józef Dyląg UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU."— Zapis prezentacji:

1 DZIAŁALNOŚĆ SEKCJI REKREACJI SPORTOWEJ Luty 2013r Prezentuje: koordynator sekcji – Józef Dyląg koordynator sekcji – Józef Dyląg UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU przy UNIWERSYTECIE RZESZOWSKIM

2 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Grupy gimnastyki zdrowotnej istnieją już 8 lat i liczą obecnie ponad 100 osób. Grupy gimnastyki zdrowotnej istnieją już 8 lat i liczą obecnie ponad 100 osób.

3 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Kierownikami grup są: Ludmiła Bandura - areobic, fitnes, callanetics Kazimiera Rząsa – areobic, fitnes, callanetics Teresa Kurc - gimnastyka z elementami tańca Irena Halmo – gimnastyka z elementami tańca Zotia Ostrowska-Tor – rowery stacjonarne Bogusława Jurczak - Nordic Walking Halina Popowicz – gimnastyka w wodzie Jadwiga Gujda – Nordic Walking Wiesław Cupryś – brydż klubowy

4 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Miejscem ćwiczeń dla trzech grup jest Klub Orbital mieszczący się w hali sportowej na Podpromiu, a zajęcia czwartej grupy odbywają się w Domu Kultury na Baranówce. Ćwiczenia prowadzi mgr Piotr Czarnecki. Miejscem ćwiczeń dla trzech grup jest Klub Orbital mieszczący się w hali sportowej na Podpromiu, a zajęcia czwartej grupy odbywają się w Domu Kultury na Baranówce. Ćwiczenia prowadzi mgr Piotr Czarnecki.

5 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Zajęcia odbywają się w czterech grupach ćwiczeniowych: Zajęcia odbywają się w czterech grupach ćwiczeniowych: W poniedziałek i piątek jest aerobik czyli zespół ćwiczeń w rytm muzyki oparty na intensywnej wymianie tlenowej i pracy dużej ilości mięśni. W środy odbywa się callanetiks czyli ćwiczenia rozciągające w rytm muzyki, dla odprężenia i poprawy kondycji. W poniedziałek i piątek jest aerobik czyli zespół ćwiczeń w rytm muzyki oparty na intensywnej wymianie tlenowej i pracy dużej ilości mięśni. W środy odbywa się callanetiks czyli ćwiczenia rozciągające w rytm muzyki, dla odprężenia i poprawy kondycji.

6 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ W sekcji gimnastycznej działa też grupa rowerów stacjonarnych do której należy około 20 osób a zajęcia odbywają się też w hali sportowej na Podpromiu. W sekcji gimnastycznej działa też grupa rowerów stacjonarnych do której należy około 20 osób a zajęcia odbywają się też w hali sportowej na Podpromiu.

7 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Zajęcia z indor-cyclingu zalecane są głównie dla osób z nadciśnieniem tętniczym. Regularne ćwiczenia obniżają ciśnienie i poprawiają ruchomość stawów kolanowych. Grupą opiekuję się Zofia Ostrowska-Tor a zajęcia prowadzi mgr Piotr Czarnecki. Zajęcia z indor-cyclingu zalecane są głównie dla osób z nadciśnieniem tętniczym. Regularne ćwiczenia obniżają ciśnienie i poprawiają ruchomość stawów kolanowych. Grupą opiekuję się Zofia Ostrowska-Tor a zajęcia prowadzi mgr Piotr Czarnecki. Rowery stacjonarne - indor cycling Gdy dopadną Cię objawy nadciśnienia Pędź do Piotra Czarneckiego na ćwiczenia Prawa – lewa - prawa – lewa na rowerze Dziękujemy za kondycję nasz trenerze. Bogusława Jurczak

8 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Czy to klucz jesiennych ptaków ? Nie, Podkarpacki to Rajd Starszaków, 19 października z Krosna startują, Pieszo i autobusami Beskid Niski penetrują. Cztery grupy, szlaki cztery, A w Jaśliskach meta. Barwy zaś jesieni - radość i podnieta. Jednak rajd bez przygód Byłby nieciekawy, więc zgubiono jedną grupę, no i koniec sprawy. Kiedy wreszcie w Jaśliskach Wszyscy się spotkali Na rajd w roku przyszłym Już się umawiali. Bogusława Jurczak III Podkarpacki Rajd Starszaków Jaśliska 2012

9 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Zapraszamy Was na kije – Nordic Walking Czy to kije samobije? Nie to kijki - wędrowniczki, Usprawniają nasze nóżki, Rączki także usprawniają I kondycję poprawiają. Bogusława Jurczak Na pływalni ROSIR prowadzone są zajęcia dwóch grup gimnastyki w wodzie którymi kieruje Halina Popowicz.

10 SEKCJA REKREACJI SPORTOWEJ Promocja tego programu w Podkar- packim Urzędzie Marszałkowskim. Władysław Kozakiewicz - mistrz olimpijski z Moskwy przyjechał do Rzeszowa, aby promować ogólnopolski program aktywności fizycznej Bądź w olimpijskiej formie". Projekt jest skierowany do osób w wieku 60+ i ma je zachęcić nie tylko do uprawiania sportu, ale także do zmiany stylu życia. Bądź w olimpijskiej formie


Pobierz ppt "DZIAŁALNOŚĆ SEKCJI REKREACJI SPORTOWEJ Luty 2013r Prezentuje: koordynator sekcji – Józef Dyląg koordynator sekcji – Józef Dyląg UNIWERSYTET TRZECIEGO WIEKU."

Podobne prezentacje


Reklamy Google