Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ptaki w zimie Gabrysia Kozula i Marta Czerniejewska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ptaki w zimie Gabrysia Kozula i Marta Czerniejewska."— Zapis prezentacji:

1 Ptaki w zimie Gabrysia Kozula i Marta Czerniejewska

2 Czy zima jest porą przyjazną ptakom? Zima zdecydowanie nie jest porą przyjazną ptakom. Środowisko jest znacznie uboższe w pokaram, a ze zdobyciem dostępnego pożywienia trzeba się bardzo śpieszyć, by zdążyć zgromadzić zapasy niezbędne do przetrwania długich i mroźnych nocy.

3 Pomiędzy poszczególnymi gatunkami ptaków występują różnice w temperaturze ciała, jednak zasadniczo jest ona wyższa niż u człowieka i waha się przeważnie w granicach 40-42 °C.

4 Kiedy dokarmiać ? Dokarmianie należy rozpocząć już na początku października, aby przyzwyczaić ptaki do danego miejsca. Czym dokarmiać ptaki? Resztki kuchenne, które można podawać ptakom, o ile są świeże : bułka tarta, gotowane jarzyny,gotowane ziemniaki (niesolone !) i ich obierki, gotowany ryż, makaron i tp. Można też samemu sporządzić mieszankę tłuszczowo- nasienną. Kiedy dokarmiać ? Dokarmianie należy rozpocząć już na początku października, aby przyzwyczaić ptaki do danego miejsca. Czym dokarmiać ptaki? Resztki kuchenne, które można podawać ptakom, o ile są świeże : bułka tarta, gotowane jarzyny,gotowane ziemniaki (niesolone !) i ich obierki, gotowany ryż, makaron i tp. Można też samemu sporządzić mieszankę tłuszczowo- nasienną.

5 Zdjęcia ptaków

6 Grubodziób

7 Łabędź

8 Kruk

9


Pobierz ppt "Ptaki w zimie Gabrysia Kozula i Marta Czerniejewska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google