Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Instrukcja USOS Przedmioty obieralne i językowe wersja 14.05.2008 by Marek Opacki.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Instrukcja USOS Przedmioty obieralne i językowe wersja 14.05.2008 by Marek Opacki."— Zapis prezentacji:

1 Instrukcja USOS Przedmioty obieralne i językowe wersja 14.05.2008 by Marek Opacki

2 1. Tworzenie przedmiotu Przedmioty obieralne – Na semestrze może obowiązywać kilka przedmiotów obieralnych, wybieranych spośród pewnej puli przedmiotów. Przedmioty językowe – Na semestrze studenta obowiązuje przeważnie jeden przedmiot językowy. Każdy język (angielski, niemiecki…) jak i poziom (B1, C1) powinny, w systemie USOS, tworzyć oddzielne przedmioty z własnym, unikatowym kodem przedmiotu (Język angielski B1, Język angielski B2). W obu przypadkach przedmioty te nie mogą istnieć jako Obowiązkowe, gdyż tylko część z nich będzie wybrana przez studenta. W związku z czym zapisujemy je jako przedmioty Fakultatywne. Rodzaj ten ustalamy w formularzu Przedmioty -> Przedmioty, na zakładce Szczegóły przedmiotu.

3 2. Tworzenie przedmiotu cd. Kolejną sprawą jest ustalenie dodatkowych punktów (prócz punktów ECTS) jakie można zdobyć zaliczając tego typu przedmioty. W przypadku przedmiotów językowych będą to punkty PPJ (Punkty za Przedmioty Językowe), zaś w przypadku przedmiotów obieralnych PPO (Punkty za Przedmioty Obieralne). W obu przypadkach każdy przedmiot powinien dawać jeden punkt danego typu na każdym z programów, w których występuje. Punkty PPJ i PPO są niezależne od punktów ECTS. Powyższych zmian dokonujemy w formularzu Przedmioty -> Przedmioty, na zakładce Punkty w cyklach.

4 3. Wymagania etapowe Przedmioty językowe i obieralne nie są przedmiotami obowiązkowymi, a więc zupełnie pomijamy je w Wymaganiach przedmiotowych, w Wymaganiach etapowych. Konieczne jest jednak rozbudowanie Wymagań punktowych. W słowniku Programy studiów, wybieramy program i etap, a następnie wciskamy przycisk Wymag. etapowe i w nowym oknie przechodzimy na zakładkę Wym. punkt. w cyklach. Tu ustalamy ile punktów za przedmioty językowe i obieralne każdy student musi zdobyć. Każdy z tych przedmiotów daje po jednym punkcie, a więc w rzeczywistości ustalamy ile takich przedmiotów musi być zaliczonych. Jako wartość w kolumnie Na warunek podajemy wartość 0, gdyż nie konieczne jest zaliczenie tych przedmiotów aby dostać warunek.

5 4. Informacja o wymaganiach Tak przygotowany program pozawala na wymuszenie na studencie zaliczenie odpowiedniej ilości przedmiotów językowych i obowiązkowych. Przedmioty te mogą być mu przypisane dowolnie z listy ogólnie dostępnych. W formularzu Programy -> Programy osoby, po wybraniu programu i etapu studenta i wciśnięciu przycisku Inform. o wymag., otworzy się nowe okno, gdzie przechodzimy na zakładkę Wymagania punktowe. Widać tu dokładnie ile przedmiotów językowych i obieralnych każdy z studentów musi jeszcze zaliczyć, aby zaliczyć dany etap.


Pobierz ppt "Instrukcja USOS Przedmioty obieralne i językowe wersja 14.05.2008 by Marek Opacki."

Podobne prezentacje


Reklamy Google