Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

WYPRAWA DO KRAINY MROŹNEJ BIELI Przygotowania do wyprawy rozpoczęliśmy już w grudniu. Wychowawcy grupy przygotowali dekorację, by stopniowo wzbudzać zainteresowanie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "WYPRAWA DO KRAINY MROŹNEJ BIELI Przygotowania do wyprawy rozpoczęliśmy już w grudniu. Wychowawcy grupy przygotowali dekorację, by stopniowo wzbudzać zainteresowanie."— Zapis prezentacji:

1 WYPRAWA DO KRAINY MROŹNEJ BIELI Przygotowania do wyprawy rozpoczęliśmy już w grudniu. Wychowawcy grupy przygotowali dekorację, by stopniowo wzbudzać zainteresowanie u dzieci nowym tematem. Długie oczekiwania na śnieg w końcu się spełniły… Wykonywaliśmy zabawy badawcze: czy śnieg jest czysty?, co się stanie ze słoikiem, w którym jest woda na mrozie? Oglądaliśmy śnieg przez lupę; podejmowaliśmy próby rozróżniania śladów na śniegu, a podczas spacerów zachwycaliśmy się zimowym pejzażem oraz obserwacją zmieniającej się aury. W sali także nie brakowało pomysłów: śpiewaliśmy piosenki Buli, Mały Eskimosek, Tak się zachmurzyło, Biały walczyk, Mróz, mróz; wykonywaliśmy prace plastyczne o tematyce zimowej oraz aktywnie spędzaliśmy czas podczas zabaw ruchowych np.. Jazda a nartach (wykonanych z kartonu ) czy słynny i wszystkim znany Pingwinek. Poznaliśmy wspaniałą baśń Królowa Śniegu, bajkę O pingwinku Kleofasku. Został również podjęty temat zimowych sportów, a podczas omawiania stworzyliśmy kodeks bezpieczeństwa podczas zimowych igraszek. Zima to także czas trudny dla zwierząt i ptaków. Codziennie dokarmialiśmy je dosypując i wieszając świeże pożywienie: słonina, pszenica i inne smakołyki. Jednak najbardziej i najdłużej w pamięci pozostaną nam zimowe igraszki w przedszkolnym ogrodzie. Wyprawa zostanie zakończona z końcem ferii zimowych, czyli jeszcze tydzień. Hm a następna kraina już niedługo. Huuuuuurrrrrraaaaa!!!!!

2 Zimowe dekoracje były inspiracją do odjęcia tematu, gdy na dworze śniegu nie było…

3 Obserwowaliśmy i dokarmialiśmy ptaki…

4 Zimowe zmagania starszaków

5 A oto nasze prace

6 Zimowe wojaże w sali i w przedszkolnym ogrodzie… Opracowała: Piotrowska Anna


Pobierz ppt "WYPRAWA DO KRAINY MROŹNEJ BIELI Przygotowania do wyprawy rozpoczęliśmy już w grudniu. Wychowawcy grupy przygotowali dekorację, by stopniowo wzbudzać zainteresowanie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google