Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Witam, serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji Pod tytułem Atak Stanów Zjednoczonych na Japonię.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Witam, serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji Pod tytułem Atak Stanów Zjednoczonych na Japonię."— Zapis prezentacji:

1 Witam, serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji Pod tytułem Atak Stanów Zjednoczonych na Japonię

2 Piloci kamikadze W czasie wojny znajdowali się piloci kamikadze byli oni samobójcami. W czasie ataku na Japonię znalazło ich się bardzo dużo

3 Jednak w czasie wojny byli tz. „Piloci kamikadze”

4 Atak Japonii na Stany Zjednoczone
7 grudnia 1941 r. nastąpił japoński nalot na bazę Pearl Harbor, rozpoczynając tym samym wojnę na Pacyfiku. Rozkaz przygotowania się do ataku „tenkain” nadał porucznik lotnictwa Mitsuo Fuchida. Najbardziej znane z trzech haseł, Tora! Tora! Tora!, oznaczało, że wróg został zupełnie zaskoczony.

5 Tak wyglądał atak na Stany Zjednoczone przez Japonię

6 Niestety Stany Zjednoczone były zmuszone zakończyć wojną zrzucając bombę atomową

7 Ciekawostki. Atak atomowy na Hiroszimę i Nagasaki – jedyne w historii dwa przypadki użycia broni atomowej do działań zbrojnych. Ataków dokonano w 1945 roku: 6 sierpnia o godzinie 8:15 w Hiroszimie, a 9 sierpnia o godzinie 11:02 w Nagasaki

8 Mieszkańcy bardzo cierpieli po utracie bliskich

9 Wiele dzieci zginęło a wiele zostało osierocone w wyniku bomby atomowej

10 Uzbrojenie Japonii Flota japońska składała się z 6 lotniskowców. Na pokładach stacjonowało 380 samolotów w tym 143 torpedowe, 129 bombowców nurkujących oraz 108 myśliwców. Osłonę stanowił 3. Dywizjon Okrętów Liniowych, składający się z 2 pancerników i 8. Dywizjon Krążowników złożony z 2 ciężkich krążowników i jednego lekkiego.

11 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji
Koniec


Pobierz ppt "Witam, serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej prezentacji Pod tytułem Atak Stanów Zjednoczonych na Japonię."

Podobne prezentacje


Reklamy Google