Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Muzyka Gimnazjum nr 1 w Milejowie. Wesele milejowskie Widowisko folklorystyczne Wesele Lubelskie było przedsięwzięciem przygotowanym przez zespół nauczycieli.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Muzyka Gimnazjum nr 1 w Milejowie. Wesele milejowskie Widowisko folklorystyczne Wesele Lubelskie było przedsięwzięciem przygotowanym przez zespół nauczycieli."— Zapis prezentacji:

1 Muzyka Gimnazjum nr 1 w Milejowie

2 Wesele milejowskie Widowisko folklorystyczne Wesele Lubelskie było przedsięwzięciem przygotowanym przez zespół nauczycieli i kapelę Stryje oraz uczniów klas trzecich gimnazjum. Podstawą do stworzenia scenariusza stały się teksty zebrane przez Oskara Kolberga. W XVI tomie Dzieł wszystkich znajduje się skrócony opis chłopskiego wesela we wsi Milejów.

3 Donosił o nim w swej korespondencji do Tygodnika Powszechnego (w roku 1880) Edward Chłopicki. On to za namową hrabiego Rostworowskiego, u którego gościł, by obejrzeć ufundowany przez tegoż kościół parafialny, poszedł na wesele, chcąc poznać miejscowe obrzędy i je później opisać. Z tego właśnie opisu zaczerpnięta została oś akcji. By widowisko było pełniejszą relacją, ukazującą bogactwo obrzędów weselnych, w scenariuszu znalazły się też obrzędy z okolic Łęcznej, Piask, Rybczewic, Bychawy i Turobina. Przedstawienie zostało przygotowane i wystawione we wrześniu 2004 roku z okazji Święta Szkoły. Scenariusz i nagranie video znajdują się w bibliotece szkolnej.


Pobierz ppt "Muzyka Gimnazjum nr 1 w Milejowie. Wesele milejowskie Widowisko folklorystyczne Wesele Lubelskie było przedsięwzięciem przygotowanym przez zespół nauczycieli."

Podobne prezentacje


Reklamy Google