Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła Podstawowa Nr 4 Im. Jana Pawła II w Lubartowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła Podstawowa Nr 4 Im. Jana Pawła II w Lubartowie"— Zapis prezentacji:

1 Szkoła Podstawowa Nr 4 Im. Jana Pawła II w Lubartowie

2

3 Historia Szkoły Nasza szkoła została powołana do życia aktem założycielskim z dnia r podpisanym przez Przewodniczącego Rady Miasta A. Zielińskiego. Znalazła swoją siedzibę przy ulicy Kosmonautów 11 na osiedlu Kopernika, kształtem i rozmiarem wkomponowując się w otoczenie domków jednorodzinnych.

4 Jest to najmniejsza szkoła podstawowa w Lubartowie
Jest to najmniejsza szkoła podstawowa w Lubartowie. Rozpoczęła swoją działalność z salami lekcyjnymi, biblioteką, salą rekreacyjno -sportową, gabinetem lekarskim i stomatologicznym. Od samego początku – od fundamentów jesteśmy samorządówką. (w Lubartowie podstawówki przejęto już od 1990 roku).

5 Do szkoły uczęszczało 250 uczniów, którzy pobierali naukę w klasach I – V, a pieczę nad nimi sprawowało trzynastu nauczycieli. Otwarcie i przekazanie szkoły odbyło się 30 sierpnia 1992 r. w uroczystej i podniosłej atmosferze, a 1 września 1992 r. zainagurowano pierwszy rok szkolny 1992/93. Nowi uczniowie z ciekawością przyglądali się nowej szkole.

6 Mamy Patrona ! 28 października 2000 roku był jednym z ważniejszych dni w historii naszej szkoły Rozpoczął się Mszą św. celebrowaną w kościele pw. Wniebowstąpienia Pańskiego pod przewodnictwem bp. R. Karpińskiego, ks. dziekana A. Tokarzewskiego, ks. wicedziekana J .Huzara i o. A. Sobiecha gwardiana klasztoru Ojców Kapucynów.

7

8 Podczas uroczystości bp. R
Podczas uroczystości bp. R.Karpiński poświęcił ufundowany przez Radę Rodziców nowy sztandar szkoły z wizerunkiem Ojca Świętego oraz Jego popiersie, znajdujące się w holu szkoły. Akt nadania szkole imienia odczytał J. Zwoliński – burmistrz Lubartowa.

9

10 Całość uświetnili uczniowie szkoły przedstawiając montaż słowno muzyczny poświęcony Ojcu Świętemu.

11 Filateliści z lubartowskiego i lubelskiego koła oraz Urząd Pocztowy w Lubartowie przygotowali wystawę znaczków i kart pocztowych poświęconych osobie Papieża Jana Pała II. Podczas wystawy można było otrzymać kartę pocztową z naszą szkołą oraz okolicznościowym stemplem wykonanym specjalnie z tej okazji.

12

13 NA STRONĘ INTERNETOWĄ NASZEJ SZKOŁY
ZAPRASZAMY NA STRONĘ INTERNETOWĄ NASZEJ SZKOŁY

14 WYKONAŁA AGNIESZKA IWANEK Z KLASY IV A


Pobierz ppt "Szkoła Podstawowa Nr 4 Im. Jana Pawła II w Lubartowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google