Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Konkurs historyczny organizowany przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego dla uczniów gimnazjów ursynowskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Konkurs historyczny organizowany przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego dla uczniów gimnazjów ursynowskich."— Zapis prezentacji:

1 Konkurs historyczny organizowany przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego dla uczniów gimnazjów ursynowskich.

2 Historia konkursu: Pomysłodawcą konkursu jest p. Anna Urbaniak, nauczycielka historii a organizatorami p. Anna Kopera – Rakow, p. Remigiusz Kamiński, p. Iwona Iwińska i p. Elżbieta Sztuka Na prośbę organizatorów, konkurs objęły patronatem władze Ursynowa, co nadało mu rangę konkursu gminnego, a następnie dzielnicowego. Pierwsza edycja konkursu odbyła się w roku szkolnym 2000/2001 i była przeznaczona dla klas pierwszych. W odpowiedzi na ogromne zainteresowanie uczniów w kolejnych latach konkurs organizowany był w dwóch kategoriach wiekowych; oddzielnie dla klas pierwszych i drugich. W konkursie mogą brać udział uczniowie o różnych uzdolnieniach, ponieważ rozgrywany jest w trzech kategoriach: Praca plastyczna Przedstawienie teatralne Konkurs wiedzy

3 Cele konkursu: Rozwijanie i pogłębianie przez uczniów zainteresowań historią, kulturą i sztuką Starożytnej Grecji i Rzymu. Dostrzeganie związków pomiędzy kulturą antyku a współczesnością. Zainteresowanie młodzieży literaturą XX wieku zainspirowaną starożytnością oraz jej autorami. Uświadomienie uczestnikom iż kultura współczesnej Europy swoimi korzeniami sięga starożytności. Kształcenie i rozwijanie umiejętności poszukiwania, selekcji i analizy materiałów. Budzenie wrażliwości estetycznej poprzez odbiór sztuki. Zachęcanie do twórczości własnej.

4 W roku Szkolnym 2007/2008 tematem przewodnim konkursów były: Podróże i wędrówki starożytnych Greków i Rzymian. dla klas I Podróże i wędrówki w renesansie dla klas II. Konkurs był realizowany w trzech kategoriach: konkurs prac plastycznych, przedstawienie teatralne, konkurs wiedzy.

5 KONKURS PLASTYCZNY Tematem konkursu plastycznego były: Wyprawy i podróże lądem i morzem w od starożytności do renesansu. W konkursie wzięło udział ok. 50 uczniów z 3 gimnazjów. Wyniki: I miejsce: KAROLINA GILEWSKA (Gimnazjum nr 95) PAULINA LENDZION (Gimnazjum nr 93) II miejsce:ZOFIA SZYMAŃSKA (Gimnazjum nr 95) MICHALINA REDLIŃSKA (Gimnazjum nr 95) MARTA CIEMIĘGA (Gimnazjum nr 95) III miejsce:ALEKSANDRA STRZELCZYK (Gimnazjum nr 95) MATEUSZ SZCZEPANIAK (Gimnazjum nr 92) IDA SOBIECH (Gimnazjum nr 92) WYRÓŻNIENIA:MACIEJ FRONC (Gimnazjum nr 95) TOMASZ PORĘBSKI (Gimnazjum nr 95)

6 PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE. Tematem przedstawień przygotowanych przez klasy pierwsze były: Podróże i wędrówki bogów, herosów i ludzi przedstawione w starożytnej literaturze. Tematem przedstawień przygotowanych przez klasy drugie był: Motyw podróży w literaturze renesansu. Uczniowie wystawiający przedstawienia teatralne musieli napisać własny scenariusz, wykonać kostiumy, scenografię, wybrać podkład muzyczny i oczywiście wystawić przedstawienie. Wystawiono cztery przedstawienia. Jury miało nie lada problem z oceną, które z przedstawień jest najlepsze. Ostatecznie przyznano dwa pierwsze miejsca, dla Gimnazjum nr 92 i Gimnazjum nr 95.

7 KONKURS WIEDZY Konkurs wiedzy odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych Tematem konkursu dla klas pierwszych były: PODRÓŻE I WĘDRÓWKI STAROŻYTNYCH GREKÓW I RZYMIAN a dla klas drugich: PODRÓŻE I WĘDRÓWKI W RENESANSIE. Konkursy wiedzy rozstrzygnięte 9 maja, stały na bardzo wysokim poziomie. Po eliminacjach szkolnych wyłoniono czteroosobowe drużyny. Uczestnicy konkursu drużynowego musieli wykazać się znajomością historii, literatury, sztuki i geografii. W rywalizacji zwyciężyli uczniowie Gimnazjum nr 95, przed drużynami z Gimnazjum nr 93 i Gimnazjum nr 92.

8 Tegoroczny konkurs, kolejny już raz, objął honorowym patronatem Pan Dariusz Wosztyl, zastępca burmistrza dzielnicy Ursynów, który ufundował nagrody książkowe i rzeczowe dla zwycięzców. 3 czerwca 2008 r na terenie Gimnazjum nr 95 odbyło się uroczyste zakończenie konkursu z udziałem uczniów i nauczycieli przygotowujących uczestników konkursu. Uroczystość zaszczycili swą obecnością: Pan Burmistrz Dariusz Wosztyl i Pani Maryla Pawłow, Inspektor Wydziału Oświaty i Wychowania oraz dyrektorzy gimnazjów rywalizujących w konkursie.

9 Pani dyrektor Anna Kopera – Rakow wita gości przybyłych na uroczyste zakończenie konkursu

10 W imieniu władz oświatowych dzielnicy Ursynów głos zabrał Pan Burmistrz Dariusz Wosztyl

11 Za chwilę pani Anna Urbaniak podsumuje przebieg konkursu i ogłosi oficjalne wyniki

12 Pan Burmistrz wręcza nagrody i dyplomy.

13 Radość zwycięzców.

14 Drużyny nagrodzone w turnieju wiedzy.

15 Nagrodzono pracę przygotowujących młodzież nauczycieli.

16 Zaproszeni goście mogli obejrzeć nagrodzone przedstawienia w wykonaniu uczniów Gimnazjum nr 95.

17


Pobierz ppt "Konkurs historyczny organizowany przez Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi Nr 95 im. Ignacego Jana Paderewskiego dla uczniów gimnazjów ursynowskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google