Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bez choinki,zwanej także drzewkiem bożonarodzeniowym, Wielu ludzi nie wyobraża sobie świąt. Co roku ubieramy choinkę w różne ozdoby wspominając poprzednie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bez choinki,zwanej także drzewkiem bożonarodzeniowym, Wielu ludzi nie wyobraża sobie świąt. Co roku ubieramy choinkę w różne ozdoby wspominając poprzednie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Bez choinki,zwanej także drzewkiem bożonarodzeniowym, Wielu ludzi nie wyobraża sobie świąt. Co roku ubieramy choinkę w różne ozdoby wspominając poprzednie święta. Choć wydaje się że to bardzo odległa tradycja, drzewko przywędrowało do nas dopiero ok. XVIII wieku.

4 Tradycja mówi że przy stole powinno się znajdować 12 określonych potraw (co odpowiada liczbie apostołów), a także jedno puste miejsce dla spragnionego wędrowca.

5 Zgodnie z tradycją, na pamiątkę tego że Jezus narodził się w stajence, pod obrus wigilijnego stołu kładziemy sianko.

6 Co roku kolędnicy przychodzą do naszych domów śpiewać kolędy. Poprzebierani za różne postacie,chodzą, kolędując od domu do domu.

7 Podczas Wieczerzy Wigilijnej, jej uczestnicy, łamiąc się opłatkiem składają sobie piękne życzenia na nadchodzący nowy rok.

8 Z nocy 24 na 25 grudnia, dokładnie o północy, wierni przychodzą uczcić narodziny Pana Jezusa. Ta Msza św. zwana Pasterką upamiętnia modlitwę pasterzy zmierzających ku Betlejem.

9 Według tradycji jemioła zawieszona pod sufitem na czas Bożego Narodzenia ma przynieść szczęście na nadchodzący rok. Wszystkiego dopełnia piękny kwiat zwany Gwiazdą Betlejemską który jest bardzo częstą ozdobą naszych domów w święta.

10 W czasie świąt Bożego Narodzenia ludzie okazują sobie miłość i zyczliwość obdrowywując siebie nawzajem prezentami.

11

12 http://cs-puchatek.pl http://1.bp.blogspot.com http://www.parafia-bolechowo.pl http://lubelskieonline.pl http://www.chwilkawytchnienia.com http://s.v3.tvp.pl http://twoj-ogrodnik.jaag.pl http://www.swiatkwiatow.pl http://2.bp.blogspot.com http://www.guwernantka.pl http://www.bozenarodzenie.tradycje.info

13


Pobierz ppt "Bez choinki,zwanej także drzewkiem bożonarodzeniowym, Wielu ludzi nie wyobraża sobie świąt. Co roku ubieramy choinkę w różne ozdoby wspominając poprzednie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google