Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ogólnie… Problemy współczesnego świata to bardzo rozszerzone pojęcie w dzisiejszym świecie. Postaramy się scharakteryzować rzeczy które są najbardziej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ogólnie… Problemy współczesnego świata to bardzo rozszerzone pojęcie w dzisiejszym świecie. Postaramy się scharakteryzować rzeczy które są najbardziej."— Zapis prezentacji:

1

2 Ogólnie… Problemy współczesnego świata to bardzo rozszerzone pojęcie w dzisiejszym świecie. Postaramy się scharakteryzować rzeczy które są najbardziej bliskie ludziom. Problemy dotyczą nas wszystkich, jedne przysparzają więcej trudności drugie mniej, lecz niezmienne jest to że każdy z ogromną determinacją próbuje się z nimi zmierzyć.

3 Terroryzm W dzisiejszym świecie to bardzo powszechne zjawisko. Najbardziej jego skutki są odczuwalne w: -Stanach Zjednoczonych -Meksyku W Stanach Zjednoczonych wciąż wzrasta liczba napadów na banki, centra handlowe w tych sytuacjach bezbronni, niczemu niewinni ludzie stają się zakładnikami porywaczy. W większości tych przypadków udaje się ich ocalić, lecz nie zawsze wszyscy mają tyle szczęścia.

4 Głód Trudna sytuacja żywieniowa na świecie polega głównie na niedoborze spożywanego jedzenia czyli na głodzie. Rocznie z głodu umiera od 13 do 18mln ludzi. W ciągu jednego dnia około 75 tysięcy, w ciągu jednej minuty około 35 osób. My nie zdajemy sobie sprawy że w krajach afrykańskich społeczeństwo jest ubogie, nie mają oni co zjeść. Pożywienie jest dla nas czymś normalnym dla tych ludzi to coś dzięki czemu mogą przeżyć kolejny dzień. Poprzez ubogie rolnictwo i uprawy jedzenie w tych krajach jest drogie i nie stać na nie najniższych warstw społecznych

5 Wojny Wojna – zorganizowany konflikt zbrojny między państwami, narodami lub grupami etnicznymi i społecznymi. Wojna jest zjawiskiem społeczno-politycznym i jako takie jest obecna w historii człowieka od początków jego społecznej organizacji. Zasięg wojny jest zależny od stopnia rozwoju technologicznego. Codziennie na wojnach setki tysięcy żołnierzy ginie w obronie kraju.Najczęściej są to zamachy, strzelaniny, podłożone miny na drogach. Żołnierze bronią tamtejszej ludności, która często pada ofiarą terrorystów!!! Żołnierze bronią tamtejszej ludności, która często pada ofiarą terrorystów!!!

6 Zdjęcia z Afganistanu i Iraku

7 Przemoc Przemoc, inaczej agresja najczęściej to znęcanie się psychiczne lub fizyczne nad młodszymi bądź rówieśnikami. To coraz bardziej powszechne zjawisko w dzisiejszym świecie. Ofiarami najczęściej padają osoby: spokojne, ciche, małomówne, to właśnie w takich sytuacjach agresatorzy czują się bezkarni, myśląc że mogą wszystko. Do czasu !!!, gdyż powstaje coraz więcej instytucji, kampanii które właśnie pomagają takim osobom. Przykładem takiej organizacji jest amerykańska kampania,,Be a star,,Be a star

8 Amerykańska kampania zajmująca się zminimalizowaniem przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło :,, Don't be a bully, be a STAR… Show Tolerance And Respect w tłumaczeniu,,Nie bądź tyranem bądź GWIAZDĄ … Okaż Tolerancje I Szacunek Kampania ta zyskała bardzo duży rozgłos,i osiągnęła ogromną popularność. Została wypromowana przez takie gwiazdy jak :Została wypromowana przez takie gwiazdy jak : min. Jordin Sparks, Michelle Tractenberg, Michael Phelps, gwiazdy WWE w tym min: John Cena, Eve Torres, Rey Mysterio

9 Promotorzy

10 Uzależnienia Uzależnienia - to silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności, bądź zażywania konkretnych środków. Ludzie najczęściej są uzależnieni od: Alkoholu Narkotyków Palenia tytoniu Korzystania z Internetu Hazardu Pracy

11 Choroby Choroba- to bardzo rozszerzone pojęcie. Mamy na myśli choroby : Nieuleczalne Zakaźne Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że są chorzy. Wiadomość o tym posiadają często za późno, wtedy gdy choroba jest w stadium zaawansowanym i nie można już z tym nic zrobić. Ludzie nie zdają sobie sprawy że, badania kontrolne mogą uratować im życie. Ludzka myśl o tym że,,gdy nic nam nie dolega to znaczy że jesteśmy zdrowi – często jest błędna.

12 Podsumowując… Problemy były, są i będą. Jest to nierozłączna część naszego życia, batalie z nimi toczymy niemal codziennie, nie patrząc na przeciwności losu. Na wiele problemów nie mamy wpływu ale mamy wpływ na pomoc w ich rozwiązaniu. Nie czekajmy z założonymi rękami, nie przechodźmy obojętnie obok ludzi borykających się z nimi!!!

13 Autorzy Klaudia Sajda Dominika Sajda Karolina Kućma Adrianna Zając

14


Pobierz ppt "Ogólnie… Problemy współczesnego świata to bardzo rozszerzone pojęcie w dzisiejszym świecie. Postaramy się scharakteryzować rzeczy które są najbardziej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google