Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Problemy współczesnego świata!!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Problemy współczesnego świata!!!"— Zapis prezentacji:

1 Problemy współczesnego świata!!!

2 Ogólnie… Problemy współczesnego świata to bardzo rozszerzone pojęcie w dzisiejszym świecie. Postaramy się scharakteryzować rzeczy które są najbardziej bliskie ludziom. Problemy dotyczą nas wszystkich, jedne przysparzają więcej trudności drugie mniej, lecz niezmienne jest to że każdy z ogromną determinacją próbuje się z nimi zmierzyć.

3 Terroryzm W dzisiejszym świecie to bardzo powszechne zjawisko. Najbardziej jego skutki są odczuwalne w: -Stanach Zjednoczonych -Meksyku W Stanach Zjednoczonych wciąż wzrasta liczba napadów na banki, centra handlowe w tych sytuacjach bezbronni, niczemu niewinni ludzie stają się zakładnikami porywaczy. W większości tych przypadków udaje się ich ocalić, lecz nie zawsze wszyscy „mają tyle szczęścia”.

4 Głód Trudna sytuacja żywieniowa na świecie polega głównie na niedoborze spożywanego jedzenia czyli na głodzie. Rocznie z głodu umiera od 13 do 18mln ludzi. W ciągu jednego dnia około 75 tysięcy, w ciągu jednej minuty około 35 osób. My nie zdajemy sobie sprawy że w krajach afrykańskich społeczeństwo jest ubogie, nie mają oni co zjeść. Pożywienie jest dla nas czymś normalnym dla tych ludzi to coś dzięki czemu mogą przeżyć kolejny dzień. Poprzez ubogie rolnictwo i uprawy jedzenie w tych krajach jest drogie i nie stać na nie najniższych warstw społecznych

5 Wojny Wojna – zorganizowany konflikt zbrojny między państwami, narodami lub grupami etnicznymi i społecznymi. Wojna jest zjawiskiem społeczno-politycznym i jako takie jest obecna w historii człowieka od początków jego społecznej organizacji. Zasięg wojny jest zależny od stopnia rozwoju technologicznego. Codziennie na wojnach setki tysięcy żołnierzy ginie w obronie kraju .Najczęściej są to zamachy, strzelaniny, podłożone miny na drogach. Żołnierze bronią tamtejszej ludności , która często pada ofiarą terrorystów!!!

6 Zdjęcia z Afganistanu i Iraku

7 Przemoc Przemoc , inaczej agresja najczęściej to znęcanie się psychiczne lub fizyczne nad młodszymi bądź rówieśnikami. To coraz bardziej powszechne zjawisko w dzisiejszym świecie. Ofiarami najczęściej padają osoby: spokojne, ciche, małomówne, to właśnie w takich sytuacjach agresatorzy czują się bezkarni, myśląc że mogą wszystko. Do czasu !!!, gdyż powstaje coraz więcej instytucji, kampanii które właśnie pomagają takim osobom. Przykładem takiej organizacji jest amerykańska kampania ,,Be a star”

8 Amerykańska kampania zajmująca się zminimalizowaniem przemocy szerzącej się w szkole. Stara się ona pomagać nie tylko uczniom ale także nauczycielom i rodzicom. Mottem przewodnim kampanii jest hasło : ,, Don't be a bully, be a STAR… Show Tolerance And Respect” w tłumaczeniu ,,Nie bądź tyranem bądź GWIAZDĄ … Okaż Tolerancje I Szacunek” Kampania ta zyskała bardzo duży rozgłos ,i osiągnęła ogromną popularność. Została wypromowana przez takie gwiazdy jak : min. Jordin Sparks, Michelle Tractenberg, Michael Phelps, gwiazdy WWE w tym min: John Cena, Eve Torres, Rey Mysterio

9 Promotorzy

10 Uzależnienia Uzależnienia- to silna potrzeba wykonywania jakiejś czynności, bądź zażywania konkretnych środków. Ludzie najczęściej są uzależnieni od: Alkoholu Narkotyków Palenia tytoniu Korzystania z Internetu Hazardu Pracy

11 Choroby Choroba- to bardzo rozszerzone pojęcie. Mamy na myśli choroby : Nieuleczalne Zakaźne Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego że są chorzy. Wiadomość o tym posiadają często za późno, wtedy gdy choroba jest w stadium zaawansowanym i nie można już z tym nic zrobić. Ludzie nie zdają sobie sprawy że, badania kontrolne mogą uratować im życie. Ludzka myśl o tym że ,,gdy nic nam nie dolega to znaczy że jesteśmy zdrowi” – często jest błędna.

12 Podsumowując… Problemy były, są i będą. Jest to nierozłączna część naszego życia, batalie z nimi toczymy niemal codziennie, nie patrząc na przeciwności losu. Na wiele problemów nie mamy wpływu ale mamy wpływ na pomoc w ich rozwiązaniu. Nie czekajmy z założonymi rękami , nie przechodźmy obojętnie obok ludzi borykających się z nimi!!!

13 Autorzy Klaudia Sajda Dominika Sajda Karolina Kućma Adrianna Zając

14 Koniec…


Pobierz ppt "Problemy współczesnego świata!!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google