Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

O miłości całkiem… multimedialnie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "O miłości całkiem… multimedialnie!"— Zapis prezentacji:

1 O miłości całkiem… multimedialnie!
Zuzanna Kurska, III A, Gimnazjum im. Św. Jana de La Salle

2 Kobieta jest wówczas określana mianem
Dziewictwo Dziewictwo to stan człowieka (mężczyzny lub kobiety) przed podjęciem stosunków seksualnych. Kobieta jest wówczas określana mianem dziewicy, natomiast mężczyzna – prawiczka.

3 Dziewictwo jako swego rodzaju wyjątkowy stan seksualny człowieka w wielu kulturach nacechowane jest treściami symbolicznymi i sakralnymi.

4 W średniowieczu dziewictwo stało się postulowanym stanem idealnym dla kobiety. W nauczaniu Kościoła katolickiego również dla mężczyzny był to stan pożądany, ale ogólnie ówczesna kultura tego akurat poglądu nie podzielała – w większości społeczeństwa dominował kult męskiej sprawności seksualnej i sukcesów w tej dziedzinie

5 "Dziewictwo jest najdroższym skarbem dziewczyny, ale trudno jest długo bronić skarbu, do którego wszyscy mężczyźni mają klucz. ~ Marszałek de Bassompierre

6 Dziewictwo wśród dzisiejszej młodzieży
Obecnie, właściwie wbrew podwójnej moral-ności, presji utraty dziewictwa podlegają zarówno dziewczyny, jak i chłopcy, gdyż nas-tawienia społeczne wobec nastolatków obojga płci uległy znacznemu rozluźnieniu. Wielu nas-tolatków, chłopców i dziewcząt, odczuwa ogro-mny nacisk ze strony rówieśników, wzywa-jących do podjęcia aktywności seksualnej. Seks wydaje się być wszechobecny w telewizji, w kinie, na wideoklipach i w czasopismach. Nic więc dziwnego, że wielu młodych ludzi czuje pilną potrzebę odbycia pierwszego stosunku, a niektórzy z nich są wręcz zakłopotani swoim dziewictwem.

7 Nikt nie powinien czuć się zmuszony do podejmowania decyzji utraty dziewictwa pod wpływem nacisku grupy rówieśni-czej, wstydu, zakłopotania czy cudzych wartości. Pierwszego zbliżenia nigdy się nie zapomina. Dużym błędem życiowym jest decydowanie się na ten krok w niefortunnym momencie, z niewłaściwą osobą lub podług cudzych reguł!


Pobierz ppt "O miłości całkiem… multimedialnie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google