Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

seksualizacji w mediach !!!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "seksualizacji w mediach !!!"— Zapis prezentacji:

1 seksualizacji w mediach !!!

2 O seksualizacji … Częstym zjawiskiem istniejącym w dzisiejszych czasach jest seksualizacja w mediach. Za tym sformułowaniem kryje się przede wszystkim obraz chudych i atrakcyjnych, młodych dziewcząt, ale także obraz wysportowanych, umięśnionych mężczyzn. Osoby te poprzez swój niemalże idealny wygląd, który został poprawiony skalpelem chirurgicznym zachęcają np.: do kupna najnowocześniejszego sprzętu elektronicznego, czy tez do udziału w różnego rodzaju zajęciach sportowych. Bardzo duża część nastolatek jak i nastolatków przygląda się obrazowi cudownego i wspaniałego wyglądu różnych osób nie zdając sobie sprawy, że wygląd ten może być kilkunastokrotnie przerabiany w photoshopie. Te młode osoby wpatrują się w ten wygląd, zaczynają odchudzać się lub intensywnie ćwiczyć na siłowni co nie jest dla nich dobre.

3 Już od najmłodszych lat …
Już od najmłodszych lat dzieciom, a przede wszystkim dziewczynkom rodzice pokazują piękno lalek jakimi bawią się te małe istoty. Rodzice w ten sposób ukazują ideał kobiety. Przez to działanie małe dziewczynki zaczynają ubierać się w coraz piękniejsze i fikuśniejsze sukieneczki. W kolejnych latach zaczynają one brać udział np.: w różnego rodzaju pokazach mody itp. To działanie może prowadzić do pornografii.

4 O seksualizacji człowieka w dawniejszych latach
W dawniejszych latach seksualizacja człowieka nie była z pewnością tak rozpowszechniona jak dziś. Dawniej dziewczyny za najważniejsze wartości nie stawiały wyglądu, lecz przyjaźń i miłość. Nikt dawniej nie uważał, że jeżeli nie będzie chudym to nie będzie się miało przyjaciół. Dziewczęta w dawniejszych latach również ubierały się inaczej. Były to sukienki wprost do samej ziemi zakrywające nogi, ramiona i dekold.

5 Podsumowanie Seksualizacja w mediach nie jest niczym dobrym. Większość nastolatków zapatrujących się na piękne i znane osoby z telewizji zaczynają widzieć w sobie same kompleksy i wady, starają się do nich upodobnić przez co tracą swoją osobowość. Także małym dzieciom poprzez ambicje ich rodziców odbiera się im dzieciństwo czyli niewinność. Dużo osób nie zdaje sobie sprawy z problemu seksualizacji w mediach lub nie chce go po prostu dostrzec. Powinniśmy bardziej przyjrzeć się tej sprawie, a ja osobiście mówię temu STOP.

6 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji
Przygotowała: Karolina Mosionek uczennica klasy 2A PG 6 Radom


Pobierz ppt "seksualizacji w mediach !!!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google