Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie."— Zapis prezentacji:

1 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

2

3 Często dzieci spędzają ferie w miejscu zamieszkania, zostając przez kilka godzin bez opieki rodzica, bądź opiekuna Naucz swoje dziecko, aby podczas Twojej nieobecności w domu nie otwierało drzwi nieznajomym Zwróć uwagę na sposób bezpiecznego przechowywania kluczy od mieszkania, którymi dysponuje dziecko

4 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Nie pokazuj swoim pociechom miejsc przechowywania wartościowych przedmiotów. W domu, obok telefonu, pozostaw informację z odnotowanymi numerami telefonów do pracy rodziców. Warto również wskazać numery do: Policji, Pogotowia Ratunkowego i Straży Pożarnej. Wskaż dziecku, jak należy przeprowadzać rozmowę telefoniczną w sytuacji powiadomienia o niebezpieczeństwie (przedstawienie się, udzielenie informacji o adresie, rodzaju zagrożenia).

5 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Odkrywaj Internet razem z dzieckiem. Naucz swoje dziecko podstawowych zasad bezpieczeństwa związanego z korzystaniem z sieci. Rozmawiaj z dzieckiem o ryzyku umawiania się na spotkania z osobami poznanymi w sieci. Naucz dziecko krytycznego podejścia do informacji przeczytanych w sieci.

6 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Gdy Twoje dziecko wybiera się na dyskotekę, przypomnij mu aby: Wybierało znane sobie lokale, lub te sprawdzone przez zaufanych kolegów, znajomych. Nigdy nie wychodziło z domu bez przekazania informacji o miejscu pobytu, porze powrotu do domu, bez podania danych osób, z którymi wybiera się na spędzanie wolnego czasu. Było ostrożne w zawieraniu nowych znajomości z przypadkowo napotkanymi osobami.

7 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Odchodząc od stolika, przy którym siedziało, nie pozostawiało bez nadzoru napojów, produktów, które spożywało (ktoś może dosypać substancji, której spożycie będzie miało bardzo przykre konsekwencje, często zdarza się, że osoba taka staje się ofiarą przestępstwa). Do domu wracało zawsze w towarzystwie osób, z którymi poszło się bawić, bezpiecznie wróciło korzystając z TAXI lub umówiło się z kimś z rodziny lub znajomych kto po nie przyjedzie. Unikało dróg nie oświetlonych, mało uczęszczanych tzw. skrótów. Do domu wracało zawsze o umówionej porze.

8 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

9 Przypomnij dziecku, aby zjeżdżając na nartach pamiętaj o obowiązujących na stokach, przepisach i zasadach bezpieczeństwa!

10 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie Pamiętaj! Zgodnie z Ustawą z dnia 18.08.2011 roku o bezpieczeństwie i ratownictwie w górach i na zorganizowanych terenach narciarskich, dzieci i młodzież do ukończenia 16 roku życia, uprawiające narciarstwo zjazdowe i snowboarding, mają obowiązek używania kasków ochronnych konstrukcyjnie do tego przeznaczonych

11 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie

12 Ważne telefony, powinieneś wpisać do książki telefonicznej komórki dziecka

13 Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie


Pobierz ppt "Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google