Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Bezpieczny dom O czym powinniśmy pamiętać przed wyjściem na sylwestrowy bal?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Bezpieczny dom O czym powinniśmy pamiętać przed wyjściem na sylwestrowy bal?"— Zapis prezentacji:

1 Bezpieczny dom O czym powinniśmy pamiętać przed wyjściem na sylwestrowy bal?

2 Zbliżający się Nowy Rok, to czas, kiedy spotykamy się w gronie osób najbliższych. To także czas kiedy podróżujemy odwiedzając znajomych.

3 W tym okresie zwróćmy szczególną uwagę na bezpieczeństwo naszych domów. Zastosowanie się do kilku zasad, pozwoli nam ograniczyć ryzyko związane z popełnieniem na naszą niekorzyść przestępstwa kradzieży z włamaniem do naszego domu.

4 Wystrzegajmy się osób podających się za dawno nie widzianych członków rodziny, bądź bliżej nieokreślonych przyjaciół sprzed lat. Najczęściej są to osoby, które chcą wejść do naszego domu i nas okraść !!! NIE WPUSZCZAJ TAKICH OSÓB DO SWOJEGO DOMU

5 Udając się w podróż, np. noworoczną, poprośmy sąsiadów/najbliższą rodzinę o zwracanie uwagi na nasz dom. Wyjeżdżając z domu, pamiętajmy o wyłączeniu odbiorników energii elektrycznej, zamknięciu dopływu gazu – wody.

6 Pamiętajmy o zamknięciu drzwi i okien w Naszym domu, a w przypadku gdy posiadamy instalację alarmową – należy ją uaktywnić. Pozostawmy sąsiadom numery telefonów, pod którymi będziemy dostępni, a także kiedy będziemy wracali do domu.

7 Wychodząc z domu, nie pozostawiajmy kluczy w bezpiecznym miejscu – pod wycieraczką Nigdy nie należy pozostawiać otwartego domu, nawet jeżeli wychodzimy z niego na bardzo krótki okres – złodziej może wykorzystać nadarzającą się okazję

8 Wyjeżdżając z domu, nie pozostawiajmy widocznych oznak swojej nieobecności. Poprośmy sąsiadów, aby otwierali na krótko okna w naszym domu, zaświecili wieczorem światło, wyjmowali ze skrzynki korespondencję, zabierali sprzed drzwi wejściowych pozostawione ulotki.

9 Zanotuj markę, typ, numery fabryczne, cechy charakterystyczne posiadanych urządzeń i innych wartościowych przedmiotów – możesz je sfotografować Wyposaż drzwi do domu w zamki posiadające odpowiednie atesty

10 Zwracaj uwagę na kręcących się w pobliżu domu obcych ludzi. Twoja przezorność może uchronić przed kradzieżą mienie Twoje lub twoich sąsiadów. Pamiętaj. Niezależnie od Tego czy jesteś świadkiem, czy też pokrzywdzonym przestępstwem, staraj się jak najszybciej zawiadomić Policję

11 Ważne telefony, powinniśmy wpisać sobie w książkę telefoniczną naszej komórki.


Pobierz ppt "Bezpieczny dom O czym powinniśmy pamiętać przed wyjściem na sylwestrowy bal?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google