Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!. Podczas wakacji będziesz mieć dużo pomysłów na wspaniałą zabawę lecz musisz pamiętać o różnych niebezpieczeństwach!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!. Podczas wakacji będziesz mieć dużo pomysłów na wspaniałą zabawę lecz musisz pamiętać o różnych niebezpieczeństwach!"— Zapis prezentacji:

1 Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!

2 Podczas wakacji będziesz mieć dużo pomysłów na wspaniałą zabawę lecz musisz pamiętać o różnych niebezpieczeństwach!

3 W wodzie… Kąp się bezpiecznie! – bezpieczna kąpiel może odbywać się tylko i wyłącznie w miejscach odpowiednio zorganizowanych, oznakowanych i będących pod nadzorem osób do tego upoważnionych. W wodzie zachowuj się ostrożnie i odpowiedzialnie. Nigdy nie skacz do wody w miejscach uprzednio nie rozpoznanych.

4 W lesie… Kiedy wędrujesz istnieje prawdopodobieństwo, że spotkasz na swej drodze dzikie zwierzęta. Staraj się unikać bezpośredniego kontaktu z nimi gdyż mogą one być zakażone WŚCIEKLIZNĄ. Nawet zwierzę udomowione może pogryźć!!! Kiedy nie uda Ci się uniknąć konfrontacji niezwłocznie zgłoś się do LEKARZA!!!

5 Leśne wędrówki oraz wycieczki rowerowe… 1. Jeśli wybierasz się na leśną wędrówkę pamiętaj o: Zabraniu parasolki lub dodatkowej odzieży ochronnej Włożeniu odpowiedniego obuwia 2. Jeśli wybierasz się zaś na wycieczkę rowerową pamiętaj o: Odpowiednim oznakowaniu roweru(odblaski, lampki) Założeniu kasku Włożeniu odpowiedniej odzieży w razie deszczu

6 Poza domem… Kiedy wędrujesz o późnej porze zawsze pamiętaj by cenne rzeczy zostawić pod kontrolą osób dorosłych i ZAWSZE mów im dokąd wychodzisz. Unikaj zawierania znajomości z przygodnymi ludźmi, którzy mogą zaprosić Cię na przejażdżkę samochodem bądź zachęcać do spożycia produktów spożywczych niewiadomego pochodzenia i składu. POD ŻADNYM POZOREM NIE WSIADAJ DO SAMOCHODU NIEZNAJOMYCH OSÓB! NIE PRZYMUJ TAKŻE POSIŁKÓW OD NIEZNAJOMYCH!

7 Opalanie… Opalaj się z głową! Ograniczaj czas przebywania na słońcu w godzinach popołudniowych Rób częste przerwy w opalaniu Używaj kremów z filtrem UV ROZSĄDNIE KORZYSTAJ Z SOLARIUM! Długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiednich zabezpieczeń może doprowadzić do poparzeń i udaru słonecznego!

8 Używki… Alkohol, papierosy, narkotyki to tylko niektóre używki jakie nas otaczają. Im dłużej spożywamy trującą substancje tym bardziej się do niej przyzwyczajamy a dokładniej mówiąc nasz organizm nic wiec dziwnego że nie potrafimy później bez nich żyć.

9 Bo wakacje są od tego, żeby bawić się na całego Lecz pamiętaj by zachować bezpieczeństwo!


Pobierz ppt "Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!. Podczas wakacji będziesz mieć dużo pomysłów na wspaniałą zabawę lecz musisz pamiętać o różnych niebezpieczeństwach!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google