Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!"— Zapis prezentacji:

1 Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!

2 Podczas wakacji będziesz mieć dużo pomysłów na wspaniałą zabawę lecz musisz pamiętać o różnych niebezpieczeństwach!

3 W wodzie… Kąp się bezpiecznie! – bezpieczna kąpiel może odbywać się tylko i wyłącznie w miejscach odpowiednio zorganizowanych, oznakowanych i będących pod nadzorem osób do tego upoważnionych. W wodzie zachowuj się ostrożnie i odpowiedzialnie. Nigdy nie skacz do wody w miejscach uprzednio nie rozpoznanych.

4 W lesie… Kiedy wędrujesz istnieje prawdopodobieństwo, że spotkasz na swej drodze dzikie zwierzęta. Staraj się unikać bezpośredniego kontaktu z nimi gdyż mogą one być zakażone WŚCIEKLIZNĄ. Nawet zwierzę udomowione może pogryźć!!! Kiedy nie uda Ci się uniknąć konfrontacji niezwłocznie zgłoś się do LEKARZA!!!

5 Leśne wędrówki oraz wycieczki rowerowe…
1. Jeśli wybierasz się na leśną wędrówkę pamiętaj o: Zabraniu parasolki lub dodatkowej odzieży ochronnej Włożeniu odpowiedniego obuwia 2. Jeśli wybierasz się zaś na wycieczkę rowerową pamiętaj o: Odpowiednim oznakowaniu roweru(odblaski, lampki) Założeniu kasku Włożeniu odpowiedniej odzieży w razie deszczu

6 Poza domem… Kiedy wędrujesz o późnej porze zawsze pamiętaj by cenne rzeczy zostawić pod kontrolą osób dorosłych i ZAWSZE mów im dokąd wychodzisz. Unikaj zawierania znajomości z przygodnymi ludźmi, którzy mogą zaprosić Cię na przejażdżkę samochodem bądź zachęcać do spożycia produktów spożywczych niewiadomego pochodzenia i składu. POD ŻADNYM POZOREM NIE WSIADAJ DO SAMOCHODU NIEZNAJOMYCH OSÓB! NIE PRZYMUJ TAKŻE POSIŁKÓW OD NIEZNAJOMYCH!

7 Opalanie… Opalaj się z głową!
Ograniczaj czas przebywania na słońcu w godzinach popołudniowych Rób częste przerwy w opalaniu Używaj kremów z filtrem UV ROZSĄDNIE KORZYSTAJ Z SOLARIUM! Długotrwałe przebywanie na słońcu bez odpowiednich zabezpieczeń może doprowadzić do poparzeń i udaru słonecznego!

8 Używki… Alkohol, papierosy, narkotyki to tylko niektóre używki jakie nas otaczają. Im dłużej spożywamy trującą substancje tym bardziej się do niej przyzwyczajamy a dokładniej mówiąc nasz organizm nic wiec dziwnego że nie potrafimy później bez nich żyć .

9 Bo wakacje są od tego, żeby bawić się na całego
Lecz pamiętaj by zachować bezpieczeństwo!


Pobierz ppt "Twoje bezpieczeństwo zależy także od Ciebie!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google