Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Geometria w Sztuce Dorian Wójtowicz i Szymon Sitkiewicz.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Geometria w Sztuce Dorian Wójtowicz i Szymon Sitkiewicz."— Zapis prezentacji:

1 Geometria w Sztuce Dorian Wójtowicz i Szymon Sitkiewicz

2 ORIGAMI Sztuka składania papieru, pochodząca z Chin, rozwinięta w Japonii i dlatego uważa się ją za tradycyjną sztukę japońską. W XX w. ostatecznie ustalono reguły origami: punktem wyjścia w ma być kwadratowa kartka papieru, której nie wolno ciąć, kleić i dodatkowo ozdabiać i z której poprzez zginanie tworzone są przestrzenne figury.

3

4 Pablo Picasso- właściwie Pablo Ruiz Blasco (ur
Pablo Picasso- właściwie Pablo Ruiz Blasco (ur. 25 października 1881 w Maladze w Hiszpanii, zm. 8 kwietnia 1973 w Mougins we Francji) jest uznawany za jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku. Był przede wszystkim malarzem, ale zajmował się także rzeźbą, grafiką oraz ceramiką. Picasso i Georges Braque byli twórcami nurtu malarstwa zwanego kubizmem.

5

6

7

8 KUBIZM Kubizm jest to kierunek w sztukach plastycznych, głównie malarstwie i rzeźbie, który rozwinął się we Francji na początku XX wieku. Prekursorami kubizmu byli Pablo Picasso i Georges Braque. Po raz pierwszy określenia kubizm użył krytyk sztuki Louis Vauxcelles. W języku francuskim brzmi ono cubisme i pochodzi od łacińskiego słowa cubus co oznacza kostka lub sześcian . Ten termin przyjął się i szybko wszedł do powszechnego użytku, jednak twórcy tego kierunku długo unikali jego stosowania.

9

10


Pobierz ppt "Geometria w Sztuce Dorian Wójtowicz i Szymon Sitkiewicz."

Podobne prezentacje


Reklamy Google