Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hypatia z Aleksandrii ur. ok. 355 lub 370r., zm. w marcu 415 r. w Aleksandrii – aleksandryjska filozofka neoplatońska, matematyczka. Zwana również "męczennicą

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hypatia z Aleksandrii ur. ok. 355 lub 370r., zm. w marcu 415 r. w Aleksandrii – aleksandryjska filozofka neoplatońska, matematyczka. Zwana również "męczennicą"— Zapis prezentacji:

1

2 Hypatia z Aleksandrii ur. ok. 355 lub 370r., zm. w marcu 415 r. w Aleksandrii – aleksandryjska filozofka neoplatońska, matematyczka. Zwana również "męczennicą nauki". Legenda przypisuje Hypatii wynalezienie astrolabium i rodzaju areometru. Areometr

3 Maria Gaetana Agnesi ur. 16 maja 1718, zm. 9 stycznia włoska lingwistka, matematyk i filozof. Autorka pierwszej książki poświęconej rachunkowi różniczkowemu i całkowemu. Była członkiem honorowym fakultetu na uniwersytecie w Bolonii.

4 Marie-Sophie Germain ur. 1 kwietnia 1776 w Paryżu, zm. 27 czerwca 1831 – francuska matematyczka. Laureatka za matematyczną analizę sprężystości.

5 Augusta Ada King Lovelace 10 grudnia listopada 1852 głównie znana z tego, że opisała mechaniczny komputer Charlesa Babbage'a, tzw. maszynę analityczną. Obecnie uważana jest za pierwszego programistę - tworzyła programy dla maszyny Babbage'a, która jednak nie została zbudowana za życia konstruktora.

6 Osobą, którą wybrałem jest Hypatia z Aleksandrii. Długo zastanawiałem się nad postacią jaką wybrać, ale jednak wybrałem właśnie Ją. Była bardzo zdolną kobietą. Oprócz tego, że zajmowała się matematyką, to też geografią. Bardzo lubię te dwa przedmioty, dlatego wybrałem właśnie ją. Oglądałem też film pod tytułem,,Agora, który był trudny do zrozumienia, ale co nie co zrozumiałem. Dowiedziałem się więcej o Hypatii, jej działalności i życiu.

7 Google grafika I inne strony internetowe

8


Pobierz ppt "Hypatia z Aleksandrii ur. ok. 355 lub 370r., zm. w marcu 415 r. w Aleksandrii – aleksandryjska filozofka neoplatońska, matematyczka. Zwana również "męczennicą"

Podobne prezentacje


Reklamy Google