Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!"— Zapis prezentacji:

1 Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!

2 Sztuka sakralna – twórczość związana z wiarą i życiem religijnym. Sama nazwa,,Sakralna pochodzi z łacińskiego słowa SACRUM co znaczy rzecz święta. Najczęściej sztuka sakralna jest spotykana w religii chrześcijańskiej. Widać to w pięknych kościołach, malowidłach, rzeźbach oraz mówiąc ogólnie w architekturze kościelnej.

3 Odwiedziliśmy wiele kościołów. Zobaczyliśmy na własne oczy,,sztukę sakralną. Bardzo nam się to spodobało. Jest ona bardzo piękna i godna zainteresowania. Jej piękne witraże cieszą oko. Geometrie podziwialiśmy na oknach każdego kościoła oraz na rzeźbach, które stały obok kościołów. Po długich godzinach wylądowaliśmy na cmentarzu miłostowskim. Zrobiliśmy zdjęcia rzeźbom, w których również mogliśmy podziwiać,,matematykę w sztuce. Nasza wyprawa przyniosła nam wiele korzyści takich jak np. zobaczyliśmy, że matematyka nie jest wcale taka zła, i że w rzeczywistości może być naprawdę piękna.

4

5

6

7

8

9 Weronika I Wiktoria


Pobierz ppt "Co to w ogóle jest sztuka sakralna i gdzie jest wykorzystywana? W tym projekcie właśnie postaramy się to wyjaśnić!"

Podobne prezentacje


Reklamy Google