Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W dzisiejszych czasach, młodzież zagubiła się w morzu fałszywych wzorców. Rodzice przestają mieć wpływ na rozwój swoich pociech. Jedynym miejscem gdzie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W dzisiejszych czasach, młodzież zagubiła się w morzu fałszywych wzorców. Rodzice przestają mieć wpływ na rozwój swoich pociech. Jedynym miejscem gdzie."— Zapis prezentacji:

1

2

3 W dzisiejszych czasach, młodzież zagubiła się w morzu fałszywych wzorców. Rodzice przestają mieć wpływ na rozwój swoich pociech. Jedynym miejscem gdzie młodzi ludzie kształtują swoją sylwetkę jest szkoła. Czy nie warto zadbać by właśnie w niej zostali wychowani do dorosłego życia? Za czasów wojennych młodzi ludzie walczyli o dobro naszego narodu. Każdy z nich byłby dzisiaj wzorcem godnym naśladowania. Bystrzy, silni, odważni, pełni nadziei w lepsze jutro – harcerze – Szare Szeregi. Czy nie warto było by kształtować kolejne pokolenie w pamięci o tych wspaniałych ludziach? Uczyć wartości które były cechą wrodzoną każdego Szaro Szeregowca?

4 Myślimy, że tak!

5 Wybór patrona dla naszej szkoły nie powinien być tylko kwestią reprezentacyjną. Nie powinno wybierać się Chopina na patrona tylko ze względu na to, że był Chopinem. Jego kandydaturę można argumentować tym, że Chopin za życia skomponował wiele znanych na cały świat dzieł. Był patriotą i osławił Polskę na cały świat. Lecz czy tego właśnie oczekuje nasze gimnazjum od uczniów? Wydaje nam się, że o wiele bardziej praktycznymi cechami jakie uczniowie naszej szkoły mogli by w sobie umocnić to: Miłość do Polski Szacunek do rodaków Samodoskonalenie się nawet w obliczu trudnych sytuacji życiowych Siła do walki z przeciwnościami

6 Te właśnie cechy nosili w sercach członkowie Zawiszy i Bojowej Szkoły, która była elementem Szarych Szeregów. DziśJutroPojutrze wybór patrona lepsi uczniowie lepsze społeczeństwo który z pomocą dumni z swojej kochające swoją ojczyznę nauczycieli rozwinie historii młodzież

7


Pobierz ppt "W dzisiejszych czasach, młodzież zagubiła się w morzu fałszywych wzorców. Rodzice przestają mieć wpływ na rozwój swoich pociech. Jedynym miejscem gdzie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google