Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Patron naszej szkoły. być gośćmi władz lokalnych i radnych Gminy i Miasta Koziegłowy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Patron naszej szkoły. być gośćmi władz lokalnych i radnych Gminy i Miasta Koziegłowy."— Zapis prezentacji:

1 Patron naszej szkoły

2 być gośćmi władz lokalnych i radnych Gminy i Miasta Koziegłowy.

3 Gimnazjum nr 1 w Koziegłowach podjęło działania w związku z nadaniem imienia szkole.

4 należy do Zespołu Szkół, w którym zarówno Szkoła Podstawowa, jak i Liceum Ogólnokształcące mają swoich patronów.

5

6 Uczniowie, nauczyciele i rodzice jednomyślnie wyłonili przyszłego patrona naszej szkoły – Jana Pawła II.

7 to osoba, która jak nikt inny docierała do każdego człowieka.

8 dokonywał tego nie siłą miecza, ale siłą słowa.

9 pozostaną żywe w pamięci ludzi na całym świecie. SZCZEGÓLNE MIEJSCE ZAJMUJE W SERCACH MŁODYCH, do których zawsze zwracał się słowami: Wy jesteście przyszłością świata, Wy jesteście nadzieją Kościoła, Wy jesteście moją nadzieją!.

10 Pokazywał nam, jak kochać innych; Nie bał się okazywać swojej wiary; Często spotykał się z nami i mówił, co jest dobre i jak należy postępować; Potrafił przebaczać; Miał w sobie coś takiego, co zawsze do nas przemawiało – kochaliśmy jego otwartość; Umiał żartować; Po prostu nas kochał!

11 które niesie ze sobą współczesny świat, ale był też wobec nas bardzo wymagający. Spotykając się z nami, powtarzał: Musicie od siebie wymagać, choćby i inni od was nie wymagali, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest.

12 nigdy nie pozostali obojętni wobec jego wołań. Świadczy o tym chociażby rekordowa liczba młodych zgromadzonych na Światowych Dniach Młodzieży.

13 Największy autorytet naszych czasów. Papież pokoju, pojednania, przebaczenia. Niestrudzony pielgrzym. Przewodnik w poszukiwaniu wartości duchowych.

14 Wielki miłośnik gór Każdy mógłby wygodnie chodzić po ulicach miast i podróżować, czyli korzystać z pojazdu. Ale góry są wyzwaniem, prowokują istotę ludzką do wysiłku, do przezwyciężania samych siebie. Są zachętą, by wznosić się coraz wyżej. Ku Stwórcy.

15

16

17 By ł to niezwyk ł y cz ł owiek. Wzór do na ś ladowania i wielki autorytet. Wspania ł y cz ł owiek. Bardzo ż a ł uj ę, ż e nie by ł o mi dane Go spotka ć. W sercu na zawsze pozostan ą mi Jego ż arty i fakt, ż e zawsze by ł u ś miechni ę ty. Nauczy ł nas, ż e musimy od siebie wymaga ć, nawet gdyby inni od nas nie wymagali. Papie ż by ł, jest i b ę dzie drogowskazem, który prowadzi nas do naszego Ojca w niebie.

18

19

20


Pobierz ppt "Patron naszej szkoły. być gośćmi władz lokalnych i radnych Gminy i Miasta Koziegłowy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google