Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autorytety można podzielić na rzeczywiste i autorytety fikcyjne. Według nas autorytety fikcyjne czasem mogą być lepsze gdyż np. postacie literackie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autorytety można podzielić na rzeczywiste i autorytety fikcyjne. Według nas autorytety fikcyjne czasem mogą być lepsze gdyż np. postacie literackie."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Autorytety można podzielić na rzeczywiste i autorytety fikcyjne. Według nas autorytety fikcyjne czasem mogą być lepsze gdyż np. postacie literackie (fikcyjne) są pozbawiane negatywnych cech, dokonują bohaterskich czynów itp. Warto również wspomnieć o autorytetach pozornych. Są to osoby takie jak aktorzy czy muzycy itp. Którzy swoim zachowaniem czy ubiorem są atrakcyjni dla młodzieży. W większości cechy te są specjalnie kreowane przez specjalistów od reklamy i wizerunku.

5 Papież był osobą, która swym zachowaniem, słowami i wiarą dawała nam przykład do naśladowania. Myślę, że każdy z nas nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jan Paweł II był papieżem który miłością nawracał serca, darował pokój ludzkości, żarliwie miłował Boga, utwierdzał wiarę i szczerze kochał wszystkich ludzi.

6 Przez ostatnie kilka lat interesuje się filmami historycznymi. Duże wrażenie zrobił na mnie film pt. Troja oparty na mitologii greckiej. W tym filmie można rozpatrzyć charaktery dwóch wodzów- króla Priama(władca Troi) oraz Agamemnona(króla Grecji). Godny naśladowania według mnie był król Priam, był szlachetny i odważny. Agamemnon natomiast był chciwym i wyrachowanym pozbawionym jakichkolwiek wartości moralnym człowiekiem. Lecz największe wrażenie zrobił na mnie Hektor- książę Troi, który na pierwszym miejscu stawiał honor, dobro ojczyzny następnie rodziny i nie lękał się oddać życia za swoje przekonania. Godny wzór do naśladowania w dzisiejszych czasach gdzie ludzie, a szczególnie politycy mają zupełnie inną hierarchię wartości.


Pobierz ppt "Autorytety można podzielić na rzeczywiste i autorytety fikcyjne. Według nas autorytety fikcyjne czasem mogą być lepsze gdyż np. postacie literackie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google