Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Św. Natalia Opracowała Natalia Pieczka. Imię Natalia pochodzi od łacińskiego słowa natalis które rozumie się jako oczekuje ponownych narodzin w niebie,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Św. Natalia Opracowała Natalia Pieczka. Imię Natalia pochodzi od łacińskiego słowa natalis które rozumie się jako oczekuje ponownych narodzin w niebie,"— Zapis prezentacji:

1 Św. Natalia Opracowała Natalia Pieczka

2 Imię Natalia pochodzi od łacińskiego słowa natalis które rozumie się jako oczekuje ponownych narodzin w niebie, lub poświęcony Chrystusowi

3 Natalia z Kordoby żyła w IX wieku w Hiszpanii. Miała męża Aureliusza który był świeżo nawróconym chrześcijaninem.

4 W czasach kiedy żyła św. Natalia, Hiszpanią rządzili wyznawcy Mahometa, którzy zabraniali ludziom wyznawać innych religii niż Islam. Dlatego chrześcijanie najczęściej ukrywali swoje wyznanie.

5 Pewnego dnia Aureliusz zobaczył chrześcijanina, który był okrutnie biczowany za to, że publicznie wyznawał swoją wiarę. Widok spowodował wewnętrzną przemianę Aureliusza. Wraz z żoną zaczęli otwarcie przyznawać się do Chrystusa.

6 Przykład z małżonków stał się przykładem dla krewnego Aureliusza, św. Feliksa. Był on odstępcą od wiary chrześcijańskiej, zaś jego żona św. Lilioza, ukrywała swoją wiarę. Feliks powrócił na łono kościoła i oboje z żoną zaczęli, jak Aureliusz i Natalia, publicznie wyznawać swoją wiarę.

7 Bardzo szybko cała czwórka została uwieziona i skazana na śmierć. Wyrok wykonano 27 lipca 852 lub 853 roku.

8 Św. Natalia jest patronką nawróconych i męczenników.

9 Atrybutami św. Natalii są: palma i krzyż męczeński.

10 Inne święte o tym imieniu: Św. Natalia z Nikodemii – wspomnienie 1.XII. Bł. Natalia Tułasiewicz – (1906 – 1945 ) zginęła w obozie w Ravensbrück

11 Módl się za nami Święta Natalio


Pobierz ppt "Św. Natalia Opracowała Natalia Pieczka. Imię Natalia pochodzi od łacińskiego słowa natalis które rozumie się jako oczekuje ponownych narodzin w niebie,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google