Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TEMAT : Wiara w Zmartwychwstanie Co się stało, gdy kobiety przybyły do grobu? Co anioł powiedział niewiastom? Co mogły czuć kobiety? Co zrodziło się

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TEMAT : Wiara w Zmartwychwstanie Co się stało, gdy kobiety przybyły do grobu? Co anioł powiedział niewiastom? Co mogły czuć kobiety? Co zrodziło się"— Zapis prezentacji:

1

2 TEMAT : Wiara w Zmartwychwstanie

3 Co się stało, gdy kobiety przybyły do grobu? Co anioł powiedział niewiastom? Co mogły czuć kobiety? Co zrodziło się w ich sercach?

4 A Tomasz nie był z nimi, gdy przyszedł Jezus.,,Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego nie uwierzę. A Tomasz nie był z nimi, gdy przyszedł Jezus.,,Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego nie uwierzę. Jezus powiedział do Tomasza:,,Podnieś swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok. Jezus powiedział do Tomasza:,,Podnieś swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok.,,Pan mój i Bóg mój,,Pan mój i Bóg mój,,Uwierzyłeś dlatego, że mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (J 20, 24 - 29 ),,Uwierzyłeś dlatego, że mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. (J 20, 24 - 29 )

5 Dlaczego Tomasz uwierzył, że Jezus Zmartwychwstał? Jakiej postawy oczekuje od nas Chrystus?

6 Jezus x5 Pokonał śmierć, pokonał mój grzech Zmartwychwstał Pan I Królem jest x2

7 PODSUMOWANIE Zmartwychwstanie Jezusa jest podstawą naszej wiary chrześcijańskiej Jest też źródłem naszej nadziei na życie we wspólnocie z Bogiem i świętymi w niebie Jezus pokonuje śmierć, grzech i szatana, abyśmy mogli żyć w prawdzie i wolności

8 Jezus jest: Dla mnie oznacza to, że: DROGĄ PRAWDĄ ŻYCIEM

9 Praca domowa Dlaczego Jezus wybrał śmierć na krzyżu, by pokazać, że Bóg jest miłością? Dlaczego Jezus wybrał śmierć na krzyżu, by pokazać, że Bóg jest miłością? Wejdź na stronę www.mateusz.pl i poszukaj głównych argumentów, które przywołuje się, aby podważyć fakt Zmartwychwstania. Wejdź na stronę www.mateusz.pl i poszukaj głównych argumentów, które przywołuje się, aby podważyć fakt Zmartwychwstania.www.mateusz.pl Co robić, aby nie zatracić wiary w Zmartwychwstanie Jezusa? Co robić, aby nie zatracić wiary w Zmartwychwstanie Jezusa?

10 Prezentację przygotował KRZYSZTOF JASTALSKI MSD Lublin Klasa II gimnazjum WIARA W ZMARTWYCHWSTANIE


Pobierz ppt "TEMAT : Wiara w Zmartwychwstanie Co się stało, gdy kobiety przybyły do grobu? Co anioł powiedział niewiastom? Co mogły czuć kobiety? Co zrodziło się"

Podobne prezentacje


Reklamy Google