Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasze zwariowane życie..

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasze zwariowane życie.."— Zapis prezentacji:

1 Nasze zwariowane życie..

2 Capoeira Wywodzi się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków.

3 Może coś więcej ? Została ona tworzona w XVIII i XIX wieku przez brazylijskich niewolników w Brazylii. Stała się dla nich sposobem na manifestowanie odrębności kulturowej, sposobem rozrywki, zabawy pozwalającej zapomnieć o codziennej niedoli. Wywodzi się z rytualnych tańców plemion afrykańskich, łącząc w sobie ich rytmy, charakterystyczne pozycje zawiera też wiele cech kulturowych charakterystycznych dla Indian południowoamerykańskich. Nowoczesna, zmodernizowana Capoeira zawiera wiele elementów realnej walki i samoobrony, akrobatyczne ewolucje, kopnięcia oraz obalenia.

4 Capoeira w Polsce W Polsce capoeira pojawia się po raz pierwszy w 1995 roku, kiedy to grupa zapaleńców zaczyna ją ćwiczyć w Dąbrowie Górniczej pod okiem Adama Faby, prekursora brazylijskiej sztuki walki capoeira w Polsce, który obecnie przewodniczy grupie UNICAR na terenie naszego kraju. Swoje pierwsze doświadczenia zdobywał w akademii Capoeira Mestre Marreta w Holandii.

5 FireShow Rodzaj pokazu cyrkowego wykonywanego przez jednego lub grupę artystów, wymagający manipulacji płonącymi przedmiotami. Zazwyczaj obiekty te posiadają jeden lub więcej nasiąkliwych końców, które są moczone w paliwie i podpalane.

6

7 Climbing Przemieszczanie się w terenie na tyle stromym, że wymaga on użycia rąk co najmniej do utrzymania równowagi. Wspinaczka niegdyś uważana była za sport przestrzenny, taki jak żeglarstwo czy szybownictwo. Upowszechnienie i popularyzacja sztucznych ścian wspinaczkowych i zawodów wspinaczkowych przesunęło nieco akcenty w stronę „boiskowości”. W dalszym ciągu jednak dla znacznej części wspinających się działalność ta, to co najmniej pasja lub nawet sposób na życie.

8

9 Harcerstwo Harcerstwo w Polsce dzielimy na dwie grupy: Związek Harcerstwa Polskiego (ZHP) oraz Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej (ZHR). Ogólne znaczenie pojęcia harcerstwo to ruch społeczny i wychowawczy dzieci i młodzieży wzorowany na skautingu brytyjskim, oparty o służbę, samodoskonalenie i braterstwo oraz to, aby zjednoczyć ze sobą ludzi.

10 ZHP Największa polska organizacja harcerska, powstała w dniu 1 listopada 1918 roku, z połączenia wszystkich wcześniej działających organizacji harcerskich i skautowych, z trzech zaborów. Jest wychowawczym, patriotycznym, dobrowolnym i samorządnym stowarzyszeniem otwartym dla wszystkich bez względu na pochodzenie, rasę czy wyznanie.

11 ZHR Organizacja harcerska, powołana 12 lutego 1989 przez instruktorów z terenu całej Polski. Powstała, aby zjednoczyć wysiłki niezależnych środowisk harcerskich poprzez powołanie alternatywnej ogólnopolskiej organizacji harcerskiej. Związek wychowuje w oparciu o wartości chrześcijańskie. Jest organizacją otwartą dla wszystkich osób poszukujących wiary, których postawa osobista jest inspirowana Prawem i Przyrzeczeniem Harcerskim, przy czym instruktorki i instruktorzy są chrześcijanami.

12 Harcerstwo to nie tylko nauka..

13 Nie tylko zabawa..

14 Ale również chęć poznania Polski, świata, nowych ludzi oraz samego siebie..


Pobierz ppt "Nasze zwariowane życie.."

Podobne prezentacje


Reklamy Google