Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Walc Angielski.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Walc Angielski."— Zapis prezentacji:

1 Walc Angielski

2 Czy wiesz, czym jest Walc Angielski?
Walc jest tańcem, który większość z nas uosabia z wielkim balem. Słysząc muzykę przed naszymi oczyma pojawiają się mężczyźni we frakach i panie w długich sukniach kręcąc się w radosnym tańcu na wielkiej sali balowej oświetlonej wspaniałymi żyrandolami.

3 Początki Walca Angielskiego
Walc jest tańcem pochodzenia niemieckiego, który zdobył popularność w późnym wieku XVIII i na początku wieku XIX. Z początku był tańczony przy mniej ważnych okazjach na obrzeżach miast, ale szybko przeniósł się na salony i sale balowe. Następnie powstały różne warianty, a walc angielski jest jednym z nich, czasem nazywany też wolnym walcem, a jego poprzednikami były walc bostoński i wiedeński.

4 Historia walca angielskiego
Walc angielski powstał we wczesnych latach dwudziestych dwudziestego wieku. Prawdopodobnie powstał on z niechęci Brytyjczyków do tańców szybkich. Victor Silvester jest uznawany za twórcę tego tańca. Był jednym z pierwszych powojennych angielskich tancerzy, którzy w tańcu wykonywali pełny naturalny obrót. Cecha ta przyczyniła się do wygranej na mistrzostwach tańca balowego w 1922 roku.

5 Interesujące fakty dotyczące walca angielskiego
Walc był oryginalnie tańcem tańczonym przez społeczeństwo klas niższych. Był też początkowo tańcem wolnym. Podstawą ruchu jest poruszanie się wokół sali obracając się przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Walc z przedmieść przeniósł się na salony burżuazji, a nawet arystokracji, ale kiedy zatańczono go pierwszy raz na Kongresie Wiedeńskim w 1815 roku został pogardzony przez panie za zbyt niemoralny ze względu na bliskość pomiędzy partnerami podczas, gdy panowie uznali go za szkodliwy dla zdrowia poprzez ciągłe wirowanie, które mogło prowadzić do śmierci.

6 Interesujące fakty dotyczące walca angielskiego
Moralitycy i historycy z różnych okresów byli zaangażowani w zażartą dyskusję i wysnuli przeciwstawne opinie dotyczące tegoż tańca. „Czcigodny, cichy, dostojny – adorowany przez wielu.”  „Brutalny i głupi” – inni byli sceptyczni.

7 Figury w walcu angielskim
Kroki są na tyle proste, aby być łagodnymi, pełnymi gracji i lekkości. Tańcząca para powinna unosić się na parkiecie w perfekcyjnej harmonii. Walc angielski jest tańcem tańczonym w klasycznych turniejach. Kryteria oceniania zawierają między innymi poprawne zastosowanie ruchu „wahadła” tańczących par z wyraźnym zaznaczeniem opadania i wznoszenia z każdym taktem. Niezwykle ważnym jest utrzymanie prawidłowej postawy – nie powinna się zmienić podczas tańca, a sylwetka tancerzy powinna kreślić subtelne linie. Nawet jeżeli taniec ten jest znany jako wolny wymaga on dobrej kondycji ciała i stóp.

8 Podstawowymi figurami są:
turn right ,,chasse’’ spin promenade ,,whisk’’ ,,open telemark’’ weaver wings spin left ,,fallaway’’

9 Bibliografia www.wikipedia.pl http://taniec.re.pl/artykul/353 7.html
zukaj/forum/walca+angielskieg o

10 Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji :)


Pobierz ppt "Walc Angielski."

Podobne prezentacje


Reklamy Google