Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Czy autorytety są nam potrzebne?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Czy autorytety są nam potrzebne?"— Zapis prezentacji:

1 Czy autorytety są nam potrzebne?
Dominika Marciniak i Aleksandra Adamczyk klasa IIa

2 Spis treści Wzór do naśladowania Waga autorytetu
Co to jest autorytet i kto może nim być? Życie Autorytet Podsumowanie

3 Wzór do naśladowania Człowiek w swoim życiu nieustannie boryka się z problemami. Niektóre dotyczą codziennych spraw, inne są wręcz życiowymi tragediami. Jednostka ludzka często jest na tyle słaba, ze nie potrafi poradzić sobie z niezrozumiałą rzeczywistością, szuka wyjaśnień. Stara się odnaleźć najważniejsze wartości i kierować się nimi w swoim życiu. Mimo, że obdarzona jest rozumem, duszą i własną wolną wolą, łatwiej jest postępować podobnie jak druga osoba.

4 Waga autorytetu Trzy czwarte Polaków uważa, że autorytety są potrzebne. Najważniejsze z nich według pytanych to:

5 Co to jest autorytet i kto może nim być?
Autorytet jest to osoba, z której inni biorą przykład, próbują się na jej wzór kształtować. Autorytetem może być osoba sławna, wywyższająca się poziomem inteligencji, osoba o ciekawym usposobieniu, osoba wpływowa. Może to być też osoba która imponuje innym swoim zachowaniem, niekoniecznie dobrym .

6 Życie Wśród młodzieży szerzy się agresja, brakuje jej autorytetów, zapracowani rodzice nie zdają sobie sprawy z tego, jak istotna jest każda chwila spędzona z dziećmi. Ludzie, zmagając się z trudami codziennego życia, stają się coraz bardziej obojętni, nieprzyjaźni i pozbawieni optymizmu. Do tego przestali dawać, coraz więcej biorąc i żądając od życia.

7 Autorytet Ktoś, kto budzi w nas podziw i uszanowanie, jest każdemu z nas bardzo potrzebny. Przede wszystkim podpowiada on nam jak powinniśmy postępować nawet w wydających się nie do rozwiązania sytuacjach.

8 Podsumowanie Autorytety odgrywają w naszym życiu znaczną rolę. Pomagają odnaleźć właściwą drogę, szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tak łatwo jest się zagubić wśród ciągle szerzącego się zła. Dlatego właśnie nasza odpowiedź na to pytanie jest twierdząca.

9 Dziękujemy za obejrzenie naszej prezentacji 


Pobierz ppt "Czy autorytety są nam potrzebne?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google