Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ludzie starsi – to dalej ludzie !

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ludzie starsi – to dalej ludzie !"— Zapis prezentacji:

1 Ludzie starsi – to dalej ludzie !

2 Starość jest okresem trudnym
Starość jest okresem trudnym. Ludzie starsi stają się coraz mniej sprawni, coraz więcej chorują. Do najważniejszych ich problemów można zaliczyć samotność, chorobę, inwalidztwo, życie w ubóstwie, poczucie nieprzydatności. Dlatego też, każda chociażby najmniejsza pomoc jest dla nich ważna i sprawia im ogromną radość .

3 Pomoc w pracach domowych
Wiele osób starszych nie jest w stanie samemu poradzić sobie w prostych pracach domowych. Czynności takie jak sprzątanie, pranie lub wiele innych wymagają niewielkiego wysiłku jednak dla osób w podeszłym wieku i tak sprawia to trudność. Dlatego też, osoby takie jak my zawsze chętnie im pomagamy. Czasami są też takie sytuacje, w których potrzebna jest pomoc kogoś z dorosłych, mamy lub taty. Dotyczy to, np. takiego zdarzenia, gdy chcemy odnowić mieszkanie lub naprawić kran w domu starszej osoby.

4 Zakupy Robienie zakupów to taka prosta rzecz, a jednak komuś kto jest w podeszłym wieku może sprawiać trudność. Są osoby starsze, którym nie wolno nic dźwigać i dlatego niesienie nawet jednej torby z zakupami może przysporzyć wiele problemów. I tutaj zaczyna się nasza rola w wyręczaniu ich, w tej czynności. Możemy iść i zrobić im zakupy sami lub pójść z daną osobą do sklepu niosąc za nich torby.

5 Spacer to nic innego jak chodzenie na świeżym powietrzu dla przyjemności lub dla zdrowia. Dlatego też bardzo ważne jest to, aby ludzie starsi często z niego korzystali. Jednak nie zawsze jest to możliwe bez pomocy innych. Potrzebna jest im bowiem nasza pomoc, np. przy ubraniu się, wyjściu z domu lub po prostu trzeba trzymać ich pod rękę. Zdarzają się też takie sytuacje, jak wyjście do lekarza, w których nasza pomoc również jest niezbędna. Ludzie starsi nie zawsze wiedzą jak rozmawiać z lekarzem i nie są w stanie zapamiętać ważnych informacji na temat ich stanu zdrowia Tak więc, naszym celem jest im to wszystko ułatwić.

6 Bo ludzie starsi – to dalej ludzie!
To my, młode pokolenie, powinniśmy dbać o ludzi w podeszłym wieku, gdyż kiedyś w życiu każdy z nas może potrzebować takiej pomocy! Bo ludzie starsi – to dalej ludzie!


Pobierz ppt "Ludzie starsi – to dalej ludzie !"

Podobne prezentacje


Reklamy Google