Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Niby banalne pytanie, a jednak nie jest tak łatwo na nie odpowiedzieć. Szablonowe odpowiedzi to: rodzina, miłość, czasem kariera. A tak naprawdę czy wiemy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Niby banalne pytanie, a jednak nie jest tak łatwo na nie odpowiedzieć. Szablonowe odpowiedzi to: rodzina, miłość, czasem kariera. A tak naprawdę czy wiemy."— Zapis prezentacji:

1

2 Niby banalne pytanie, a jednak nie jest tak łatwo na nie odpowiedzieć. Szablonowe odpowiedzi to: rodzina, miłość, czasem kariera. A tak naprawdę czy wiemy co jest dla nas najlepsze?

3

4 My też zadajemy sobie to pytanie nieustannie, każdego dnia. Co dla nas jako młodych ludzi jest najważniejsze w życiu?

5 Najważniejsze jest nasze postępowanie i nasz stosunek do drugiego człowieka. Tylko będąc w porządku wobec innych możemy uznać się za dobrych ludzi. I to, że dostaniesz Nagrodę Nobla nie zastąpi ci prawdziwego szacunku ludzi wypływającego z podziwu dla twej osobowości, życzliwości dla drugiego człowieka, a nie z podziwu dla twej wiedzy i umiejętności. To zupełnie różne rzeczy. Ważniejszy od suchego szacunku i podziwu jest szacunek i podziw podszyty warstwą sympatii, przyjaźni, miłości.

6

7

8 Najważniejszy dla człowieka powinien być drugi człowiek i jeśli tym będziemy kierować się w życiu, to na sto procent odniesiemy w życiu prawdziwy sukces. Jeśli już mowa o stosunku do drugiego człowieka, to oczywiście nie możemy zapomnieć o rodzinie i przyjaciołach.

9

10

11

12

13 Rodzina to najpiękniejsza wspólnota ludzi, którzy kochają się, według nas, bezinteresowną miłością. Wysuwane są różne hipotezy, że rodzice kochają dzieci, bo oczekują od nich wsparcia, gdy już będą starzy, a dzieci podobno przez pierwsze parę lat życia czują do rodziców tylko wdzięczność za opiekę, która potem przeradza się w miłość.

14

15 Traktuje się ją czasem pobłażliwie, jako uczucie zarezerwowane dla ludzi niedojrzałych emocjonalnie albo marzycieli. Mówimy oczywiście o tej miłości romantycznej, tej która daje nam "kopa" i wzmaga produkcję endorfin czy innych tam hormonów szczęścia, radości czy czego tam jeszcze :). Czyli po prostu chodzi o zwykły stan zakochania. Powinien on być podstawą budowania późniejszej trwałej miłości, tej "aż do śmierci". Można by się zastanowić, czy to rzeczywiście aż tak ważna część życia człowieka. Co innego ta głęboka, prawdziwa miłość. Ale nie zakochanie. A my mówimy, że i jedno i drugie jest ważne!

16

17 Dużo dziewczyn jak i chłopców, gdy zobaczy ładnego chłopaka/dziewczynę mówi (dziewczyny),, JAKI ON JEST ŚLICZNY, ALE BYŁBY LANS GDYBY ZE MNĄ CHODZIŁ (chłopcy),,TY PATRZ JAKA LASKA IDZIE, KUMPLE BY OSZALELI GDYBYM MIAŁ TAKĄ ŁADNĄ DZIEWCZYNE

18

19

20

21

22 Owszem, zgadzamy się z faktem że pieniądze są potrzebne w życiu, ale za pieniądze nie dostaniemy zaufania, miłości swojego życia. Prawdziwego przyjaciela, który dotrzyma słowa i pomoże w biedzie też nie kupimy.

23

24

25

26

27

28

29

30

31


Pobierz ppt "Niby banalne pytanie, a jednak nie jest tak łatwo na nie odpowiedzieć. Szablonowe odpowiedzi to: rodzina, miłość, czasem kariera. A tak naprawdę czy wiemy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google