Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r."— Zapis prezentacji:

1 Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r.

2 20 października 2009r. uczniowie klas 5c i 6b wraz z wychowawcami p. K. Góryjowską i p. A. Kukułką oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. P. Pecką wyruszyli do Krakowa po doskonałą zabawę i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji w Parku Wodnym w Krakowie oraz do Muzeum Lotnictwa.

3 Uczniowie klasy 6b byli już rok temu w aquaparku, natomiast dla piątoklasistów była to nowa przygoda. Co prawda wiedzieli, że to: * największa powierzchnia basenów krytych (ponad 2000m²) * najdłuższa sieć zjeżdżalni - w tym najdłuższa rura zjazdowa w Polsce (202 m) * najwięcej wodnych atrakcji, ale nie spodziewali się tego, co zobaczyli !

4 Oprócz basenów rekreacyjnych i sportowych uczestnicy wycieczki znaleźli tam tęczową ścieżkę, dzięki której można przejść po tafli wody, ale niestety na ogół nie suchą nogą.

5 Popularnością cieszył się również brodzik z sympatycznym wielorybem i Wyspa Piratów oraz kilkuosobowa zjeżdżalnia Aligator, mająca ponad 18 metrów długości i aż 2 metry szerokości.

6 Licząca 29 metrów rwąca rzeka, która porywając – zaskakuje przeciwprądami i dzikimi źródłami na swym dnie, a także jaskinią górską. Na szczęście potok nie jest górski, ma stopni Celsjusza. Na plusie! Można poćwiczyć swą siłę próbując przeciwstawić się nurtowi płynąc pod prąd. Okazało się, że nie było wielu chętnych na tę próbę sił.

7 Mostek tybetański to jedna z super zabaw grupowych, gdzie wycieczkowicze mogli rywalizować międzyklasowo. Oczywiście nie zabrakło koszykówki, siatkówki i piłki w wydaniu wodnym, a także wspinaczki wysokogórskiej na dwóch ścianach wspinaczkowych.

8 Niezaprzeczalnie jednak największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie. Niestety nie ze wszystkich można było skorzystać, ale… co się odwlecze… poczekają do ukończenia przez wszystkich 13 lat :) TORNADO wewnętrzna, niebiesko - pomarańczowa SALAMANDRA wewnętrzna, czerwona zewnętrzna, fioletowa zewnętrzna, żółta wewnętrzna… Takiej zabawy nie było jeszcze nigdy!

9 Po harcach na zjeżdżalniach pora na odpoczynek w jednym z ośmiu wanien jacuzzi z ciepłą, słoną,pełną bąbelków wodą. Dobrze, że opiekunowie później dowiedzieli się, że ciepła woda w jacuzzi jest zalecana przy nadpobudliwości ruchowej. A tego większości uczniów nie brakuje!

10 Po pysznym obiedzie pora w dalszą drogę. Do Muzeum Lotnictwa Polskiego, by odbyć lekcję historii: od pierwszych samolotów o kadłubach drewnianych, a skrzydłach pokrytych włóknem (z początku XX wieku), przez samoloty bojowe, z okresu I i II wojny światowej, po te budowane przez konstruktorów w domach, aż do samolotów z początku wieku XXI.

11

12 Zgromadzono tam ponad 200 samolotów, szybowców i śmigłowców oraz ponad 100 silników lotniczych. Na ekspozycji plenerowej można było innymi zobaczyć myśliwsko- bombowy Su-22, śmigłowce Mi-2, ciągle jeszcze eksploatowane przez Siły Powietrzne.


Pobierz ppt "Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google