Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r."— Zapis prezentacji:

1 Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r.

2 20 października 2009r. uczniowie klas 5c i 6b wraz z wychowawcami p. K. Góryjowską i p. A. Kukułką oraz nauczycielem wychowania fizycznego p. P. Pecką wyruszyli do Krakowa po doskonałą zabawę i wypoczynek pośród mnóstwa wodnych atrakcji w Parku Wodnym w Krakowie oraz do Muzeum Lotnictwa.

3 Uczniowie klasy 6b byli już rok temu w aquaparku, natomiast dla piątoklasistów była to nowa przygoda. Co prawda wiedzieli, że to: * największa powierzchnia basenów krytych (ponad 2000m²) * najdłuższa sieć zjeżdżalni - w tym najdłuższa rura zjazdowa w Polsce (202 m) * najwięcej wodnych atrakcji, ale nie spodziewali się tego, co zobaczyli !

4 Oprócz basenów rekreacyjnych i sportowych uczestnicy wycieczki znaleźli tam tęczową ścieżkę, dzięki której można przejść po tafli wody, ale niestety na ogół nie suchą nogą.

5 Popularnością cieszył się również brodzik z sympatycznym wielorybem i Wyspa Piratów oraz kilkuosobowa zjeżdżalnia Aligator, mająca ponad 18 metrów długości i aż 2 metry szerokości.

6 Licząca 29 metrów rwąca rzeka, która porywając – zaskakuje przeciwprądami i dzikimi źródłami na swym dnie, a także jaskinią górską. Na szczęście potok nie jest górski, ma 28-30 stopni Celsjusza. Na plusie! Można poćwiczyć swą siłę próbując przeciwstawić się nurtowi płynąc pod prąd. Okazało się, że nie było wielu chętnych na tę próbę sił.

7 Mostek tybetański to jedna z super zabaw grupowych, gdzie wycieczkowicze mogli rywalizować międzyklasowo. Oczywiście nie zabrakło koszykówki, siatkówki i piłki w wydaniu wodnym, a także wspinaczki wysokogórskiej na dwóch ścianach wspinaczkowych.

8 Niezaprzeczalnie jednak największym powodzeniem cieszyły się zjeżdżalnie. Niestety nie ze wszystkich można było skorzystać, ale… co się odwlecze… poczekają do ukończenia przez wszystkich 13 lat :) TORNADO wewnętrzna, niebiesko - pomarańczowa SALAMANDRA wewnętrzna, czerwona zewnętrzna, fioletowa zewnętrzna, żółta wewnętrzna… Takiej zabawy nie było jeszcze nigdy!

9 Po harcach na zjeżdżalniach pora na odpoczynek w jednym z ośmiu wanien jacuzzi z ciepłą, słoną,pełną bąbelków wodą. Dobrze, że opiekunowie później dowiedzieli się, że ciepła woda w jacuzzi jest zalecana przy nadpobudliwości ruchowej. A tego większości uczniów nie brakuje!

10 Po pysznym obiedzie pora w dalszą drogę. Do Muzeum Lotnictwa Polskiego, by odbyć lekcję historii: od pierwszych samolotów o kadłubach drewnianych, a skrzydłach pokrytych włóknem (z początku XX wieku), przez samoloty bojowe, z okresu I i II wojny światowej, po te budowane przez konstruktorów w domach, aż do samolotów z początku wieku XXI.

11

12 Zgromadzono tam ponad 200 samolotów, szybowców i śmigłowców oraz ponad 100 silników lotniczych. Na ekspozycji plenerowej można było innymi zobaczyć myśliwsko- bombowy Su-22, śmigłowce Mi-2, ciągle jeszcze eksploatowane przez Siły Powietrzne.


Pobierz ppt "Kraków – Aqua Park i Muzeum Lotnictwa 20 października 2009r."

Podobne prezentacje


Reklamy Google