Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoł y Powszechnej nr 10 na Zawodziu.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoł y Powszechnej nr 10 na Zawodziu."— Zapis prezentacji:

1

2

3 Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoł y Powszechnej nr 10 na Zawodziu. Jednak w Archiwum Częstochowskim znajdują się dokumenty, datowane na lata 1915/1916 w których jest mowa o tym, że na Zawodziu istnieje już szkoła. Mieściła się w lokalach wynajętych w prywatnych domach: np. w domu Antoniego Tucholskiego przy Olsztyńskiej 23, a także w domach panów: Jeziorkowskiego i Noconia. Do roku 1926 szkoła mieściła się w wynajętych lokalach. Szkolne Księgi Główne, jak i najstarsza kronika szkolna oraz dokumenty archiwalne wspominają o salach szkolnych na Zawodziu (2 sale), Sachalinie (3 sale) i,Kucelinie (1 sala). Wszystkie one podlegały naszej szkole. Historia szkoły

4 JA W SZKOLE

5 NAJLPSI NAUCZYCIELE

6 Wycieczki szkolne Podczas pobytu zwiedzaliśmy pawilon paleontologiczny, w którym mogliśmy zobaczyć szczątki odkrytych dinozaurów. W kinie 5D obejrzeliśmy film pt. Noc w muzeum. Mieliśmy okazję pojechać tunelem czasu. Razem z panią przewodnik mogliśmy przejść się wytyczonymi ścieżkami przenosząc się w poszczególne ery. Zwiedzaliśmy także Oceanarium 3D i 5D. Dużą atrakcją były także zabawy na placu zabaw, park rozrywki, karuzela na plaży. Po zakupieniu pamiątek wróciliśmy do domu.

7 Osiągnięcia SZKOŁY


Pobierz ppt "Początki naszej szkoły sięgają 1919 roku. Z tego okresu pochodzą najstarsze księgi główne (arkusze ocen) 7-klasowej Szkoł y Powszechnej nr 10 na Zawodziu."

Podobne prezentacje


Reklamy Google