Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zespół Szkół Szpitalnych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zespół Szkół Szpitalnych"— Zapis prezentacji:

1 Zespół Szkół Szpitalnych
ŚRODKI TRANSPORTU ŚRODKI TRANSPORTU Opracowała: Anna Mrozińska Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie

2 Transport Transport należy do jednego z najbardziej pożytecznych wynalazków, jakimi do tej pory posługuje się człowiek. Dzięki niemu, człowiek może szybko i zależnie od środku jakim się posługuje, przemieścić w przestrzeni dużą liczbę ładunku i ludzi. Transport ułatwia ludziom życie na wiele sposobów.

3 Transport kolejowy Najlepszym środkiem komunikacji umożliwiającym przemieszczanie się dużej ilości ludzi i towarów jest kolej. Sprawdza się w każdych warunkach pogodowych i nie jest drogi. Jest bardziej ekologiczny od transportu samochodowego, ma nie wysokie koszty przejazdu i dlatego to jeden z najczęściej używanych środków transportu.

4 Pociągi pasażerskie Pociąg osobowy Pociąg pospieszny

5 Pociągi towarowe Wagony cysternowe Wagony węglowe Wagony cysternowe
Intermodalny-kontenerowy

6 Transport samochodowy
Jest drugim, obok kolei środkiem komunikacji. Służy do przewozu osób i towarów na mniejsze i dalsze odległości. Wykorzystuje się w nim samochody: osobowe, ciężarowe, autobusy. Spaliny samochodów oddziałują bardzo niekorzystnie na środowisko naturalne. Do poprawy stanu czystości powietrza do napędu silników wykorzystywane są: benzyna bezołowiowa, olej napędowy, gaz i energia elektryczna.

7 Samochody osobowe Kabriolet Terenówka Osobowy

8 Samochody ciężarowe Betoniarka Chłodnia Cysterna Wywrotka

9 Komunikacja miejska Trolejbus Autobus Tramwaj Minibus

10 Transport lotniczy Transport lotniczy jest, jak dotąd jednym z najbezpieczniejszych środków transportu. Pozwala na bardzo szybkie dotarcie do wyznaczonego celu. Niestety koszty transportu lotniczego są bardzo wysokie, dlatego nie jest on codziennym i łatwo dostępnym środkiem transportu dla wielu ludzi.

11 Transport lotniczy Odrzutowiec Awionetka Helikopter Pasażerski

12 Transport wodny Transport wodny zajmuje się przede wszystkim przewozem ładunków, w znacznie mniejszy stopniu przewozem pasażerów. Do przewozu ładunku używa się specjalnych statków np. do przewozu materiału płynnego służą tankowce, a statki typu RORO do przewozu samochodów i wagonów kolejowych z ładunkiem.

13 Statki pasażerskie Wodolot Jacht Prom

14 Statki towarowe Kontenerowiec Prom RORO Tankowiec Drobnicowiec

15 Statki rybackie Kuter Sejner Łódź rybacka Trawler

16 Transport rzeczny Barki na Odrze

17 Transport LĄDOWY LOTNICZY MORSKI RZECZNY statki pasażerskie
statki towarowe samoloty pasażerskie szybowce helikoptery samochodowy barki statki rybackie wodoloty promy jachty pojazdy osobowe pojazdy ciężarowe pojazdy jednośladowe komunikacja miejska tankowce drobnicowce kontenerowce kolejowy kutry sejnery trawlery pociągi pasażerskie pociągi towarowe


Pobierz ppt "Zespół Szkół Szpitalnych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google