Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

ŚRODKI TRANSPORTU ŚRODKI TRANSPORTU Opracowała: Anna Mrozińska Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "ŚRODKI TRANSPORTU ŚRODKI TRANSPORTU Opracowała: Anna Mrozińska Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie."— Zapis prezentacji:

1 ŚRODKI TRANSPORTU ŚRODKI TRANSPORTU Opracowała: Anna Mrozińska Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie

2 Transport Transport należy do jednego z najbardziej pożytecznych wynalazków, jakimi do tej pory posługuje się człowiek. Dzięki niemu, człowiek może szybko i zależnie od środku jakim się posługuje, przemieścić w przestrzeni dużą liczbę ładunku i ludzi. Transport ułatwia ludziom życie na wiele sposobów.

3 Transport kolejowy Najlepszym środkiem komunikacji umożliwiającym przemieszczanie się dużej ilości ludzi i towarów jest kolej. Sprawdza się w każdych warunkach pogodowych i nie jest drogi. Jest bardziej ekologiczny od transportu samochodowego, ma nie wysokie koszty przejazdu i dlatego to jeden z najczęściej używanych środków transportu.

4 Pociąg osobowy Pociąg pospieszny Pociągi pasażerskie

5 Pociągi towarowe Intermodalny-kontenerowy Wagony cysternowe Wagony węglowe Wagony cysternowe

6 Transport samochodowy Jest drugim, obok kolei środkiem komunikacji. Służy do przewozu osób i towarów na mniejsze i dalsze odległości. Wykorzystuje się w nim samochody: osobowe, ciężarowe, autobusy. Spaliny samochodów oddziałują bardzo niekorzystnie na środowisko naturalne. Do poprawy stanu czystości powietrza do napędu silników wykorzystywane są: benzyna bezołowiowa, olej napędowy, gaz i energia elektryczna.

7 Samochody osobowe Kabriolet Terenówka Osobowy

8 Samochody ciężarowe Chłodnia Cysterna Betoniarka Wywrotka

9 Komunikacja miejska Autobus Trolejbus TramwajMinibus

10 Transport lotniczy Transport lotniczy jest, jak dotąd jednym z najbezpieczniejszych środków transportu. Pozwala na bardzo szybkie dotarcie do wyznaczonego celu. Niestety koszty transportu lotniczego są bardzo wysokie, dlatego nie jest on codziennym i łatwo dostępnym środkiem transportu dla wielu ludzi.

11 Transport lotniczy OdrzutowiecAwionetka Helikopter Pasażerski

12 Transport wodny Transport wodny zajmuje się przede wszystkim przewozem ładunków, w znacznie mniejszy stopniu przewozem pasażerów. Do przewozu ładunku używa się specjalnych statków np. do przewozu materiału płynnego służą tankowce, a statki typu RORO do przewozu samochodów i wagonów kolejowych z ładunkiem.

13 Statki pasażerskie Wodolot Prom Jacht

14 Statki towarowe TankowiecDrobnicowiec Kontenerowiec Prom RORO

15 Statki rybackie Łódź rybacka KuterSejner Trawler

16 Transport rzeczny Barki na Odrze

17 Transport LĄDOWY LOTNICZY MORSKI RZECZNY kolejowy samochodowy pojazdy osobowe pojazdy ciężarowe pojazdy jednośladowe komunikacja miejska samoloty pasażerskie szybowce helikoptery pociągi pasażerskie pociągi towarowe statki pasażerskie statki towarowe wodoloty promy jachty tankowce drobnicowce kontenerowce statki rybackie kutry sejnery trawlery barki


Pobierz ppt "ŚRODKI TRANSPORTU ŚRODKI TRANSPORTU Opracowała: Anna Mrozińska Zespół Szkół Szpitalnych w Szczecinie."

Podobne prezentacje


Reklamy Google