Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MASZYNY klasyfikacja Maszyny są to urządzenia do przetwarzania jednej postaci energii w inną w celu ułatwienia człowiekowi pracy fizycznej i umysłowej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MASZYNY klasyfikacja Maszyny są to urządzenia do przetwarzania jednej postaci energii w inną w celu ułatwienia człowiekowi pracy fizycznej i umysłowej."— Zapis prezentacji:

1

2 MASZYNY klasyfikacja

3 Maszyny są to urządzenia do przetwarzania jednej postaci energii w inną w celu ułatwienia człowiekowi pracy fizycznej i umysłowej oraz w celu zwiększenia jej wydajności.

4

5 Maszyny energetyczne

6 MASZYNY ENERGETYCZNE SĄ TO MASZYNY SŁUŻĄCE DO PRZETWARZANIA JEDNEGO RODZAJU ENERGII W INNY np. energii wodnej czy energii chemicznej paliw na mechaniczną.

7 S I L N I K I

8 Silniki Silniki są to maszyny służące do zamiany różnych rodzajów energii na energię mechaniczną.

9 Silniki mogą przetwarzać różne rodzaje energii stąd mamy silniki: elektryczne, spalinowe, parowe, wodne, hydrauliczne, pneumatyczne, wiatrowe. Silnik spalinowy Silniki hydrauliczne Silnik elektryczny

10 Silnik elektryczny

11 Silnik spalinowy

12 Przetworniki energii mechanicznej lub innej

13 Maszyny energetyczne, które przetwarzają energię czynnika w celu jej powiększenia to np. sprężarki i pompy. Sprężarki Pompa

14 Wyróżnia się też maszyny energetyczne przetwarzające różne rodzaje energii na energię niemechaniczną np. prądnice elektryczne.

15 MASZYNY ROBOCZE

16 Maszyny robocze SĄ TO MASZYNY WYKORZYSTUJĄCE ENERGIĘ MECHANICZNĄ SILNIKÓW DLA OSIĄGNIĘCIA OKREŚLONEGO EFEKTU CZYLI DO WYKONANIA PRACY UŻYTECZNEJ. DZIELĄ SIĘ NA MASZYNY : - TRANSPORTOWE - - TECHNOLOGICZNE

17 Maszyny transportowe

18 MASZYNY TRANSPORTOWE Służą do zmiany położenia ciał stałych, cieczy i gazów np. dźwignice, przenośniki, samochody, samoloty, pociągi, statki, wentylatory, pompy.

19 Maszyny transportowe

20 Samochody osobowe

21 Samochody ciężarowe

22 Maszyny transportowe dźwignice Wciągarki Żurawie

23 Maszyny technologiczne

24 SŁUŻĄ DO WYKONYWANIA OPERACJI ZWIĄZANYCH ZE ZMIANĄ KSZTAŁTU I WYMIARÓW WYKONYWANYCH PRZEDMIOTÓW ORAZ ZE ZMIANĄ WŁASNOŚCI FIZYCZNYCH I STANÓW OBRABIANYCH MATERIAŁÓW I PRZEDMIOTÓW np. obrabiarki do metali, walcarki, młoty, maszyny rolnicze, maszyny budowlane, maszyny górnicze.

25 Maszyny technologiczne

26 Maszyny rolnicze

27 Maszyny technologiczne budowlane

28 Maszyny budowlane do robót ziemnych Ładowarka Spycharka Koparka Koparko - ładowarka

29 Maszyny budowlane do zagęszczania gruntu Walec drogowyZagęszczarka

30 O B R A B I A R K I Przecinarka Piła ramowa Frezarka Wiertarka Tokarka

31 Inne maszyny technologiczne

32 Koniec pokazu Dziękuję za uwagę


Pobierz ppt "MASZYNY klasyfikacja Maszyny są to urządzenia do przetwarzania jednej postaci energii w inną w celu ułatwienia człowiekowi pracy fizycznej i umysłowej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google