Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Historia powstania sieci INTERNET

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Historia powstania sieci INTERNET"— Zapis prezentacji:

1 Historia powstania sieci INTERNET
Gimnazjum nr 1 w Bieruniu

2 Rok 1957 Wystrzelenie przez ZSRR (Związek Radziecki, obecnie Rosja) pierwszego sztucznego satelity Ziemi

3 Rok 1958 Powołanie w departamencie Obrony USA jednostki o nazwie ARPA, której zadaniem było opracowywanie nowych technologii teleinformatycznych i adoptowanie ich do celów militarnych (czyli wojskowych) Głównym jej zadaniem było opracowanie specjalnego rodzaju sieci łączącej ośrodki pracujące dla wojska.

4 Lata sieć ARPANET Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (USA) powstały pierwsze węzły sieci ARPANET - bezpośredniego przodka dzisiejszego Inernetu. Eksperyment miał zbadać możliwość zbudowania sieci komputerowej bez wyróżnionego punktu centralnego, która mogła by funkcjonować nawet pomimo uszkodzenia pewnej jej części. W ciągu następnych dwóch lat sieć była rozbudowywana, a w pracach nad nią brała udział coraz większa liczba naukowców z różnych ośrodków. Jednym z pierwszych zastosowań sieci było zdalne wykonywanie obliczeń na komputerach dużej mocy znajdujących się w innych ośrodkach.

5 Pierwsze międzynarodowe połączenie między Anglią i Norwegią
1971 Ray Tomlinson wysyła pierwszą wiadomość pocztą elektroniczną 1973 Pierwsze międzynarodowe połączenie między Anglią i Norwegią 1974 Użycie po raz pierwszy w opracowaniach badawczych terminu INTERNET na określenie powstających sieci

6 ARPANET kończy swoją działalność.
1980 ARPANET obejmuje 400 serwerów na uniwersytetach, w rządzie i armii Stanów Zjednoczonych 1989 liczba komputerów w Internecie przekracza , do Internetu dołącza Kanada, Finlandia , Niemcy. 1990 ARPANET kończy swoją działalność.

7 Polska zostaje przyłączona do Internetu.
1991 naukowcy z CERNu opracowali standard WWW (World Wide Web). 1991 Polska zostaje przyłączona do Internetu.

8 koordynowanie pracy nad jednym dokumentem w różnych częściach świata
dostęp do informacji umieszczonych w komputerach całego świata kształcenie na odległość prowadzenie rozgrywek w grach komputerowych Możliwości internetu prowadzenie konsultacji naukowych wideokonferencje rozmowy w czasie rzeczywistym rezerwacja miejsc w hotelach samolotach kinach, salach koncertowych dostęp do opinii innych na różne tematy oraz uczestnictwo w dyskusjach INTERNET słuchanie radia i oglądanie telewizji dokonywanie zakupów w sklepach internetowych i branie udziału w aukcjach i licytacjach czytanie książek czytanie codziennej prasy i śledzenie wydarzeń na świecie i w kraju praca na odległość przesyłanie i odbieranie plików: programów, plików muzycznych, graficznych, filmów i animacji itp. zakładanie kont bankowych i dokonywanie operacji bankowych zawieranie umów i podpisywanie ważnych dokumentów dzięki podpisowi elektronicznemu


Pobierz ppt "Historia powstania sieci INTERNET"

Podobne prezentacje


Reklamy Google