Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 1 w Bieruniu. Rok 1957 Wystrzelenie przez ZSRR (Związek Radziecki, obecnie Rosja) pierwszego sztucznego satelity Ziemi.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 1 w Bieruniu. Rok 1957 Wystrzelenie przez ZSRR (Związek Radziecki, obecnie Rosja) pierwszego sztucznego satelity Ziemi."— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 1 w Bieruniu

2 Rok 1957 Wystrzelenie przez ZSRR (Związek Radziecki, obecnie Rosja) pierwszego sztucznego satelity Ziemi

3 Rok 1958 Powołanie w departamencie Obrony USA jednostki o nazwie ARPA, której zadaniem było opracowywanie nowych technologii teleinformatycznych i adoptowanie ich do celów militarnych (czyli wojskowych) Głównym jej zadaniem było opracowanie specjalnego rodzaju sieci łączącej ośrodki pracujące dla wojska.

4 Lata 1967-1980 sieć ARPANET Na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (USA) powstały pierwsze węzły sieci ARPANET - bezpośredniego przodka dzisiejszego Inernetu. Eksperyment miał zbadać możliwość zbudowania sieci komputerowej bez wyróżnionego punktu centralnego, która mogła by funkcjonować nawet pomimo uszkodzenia pewnej jej części. W ciągu następnych dwóch lat sieć była rozbudowywana, a w pracach nad nią brała udział coraz większa liczba naukowców z różnych ośrodków. Jednym z pierwszych zastosowań sieci było zdalne wykonywanie obliczeń na komputerach dużej mocy znajdujących się w innych ośrodkach.

5 Ray Tomlinson wysyła pierwszą wiadomość pocztą elektroniczną Pierwsze międzynarodowe połączenie między Anglią i Norwegią Użycie po raz pierwszy w opracowaniach badawczych terminu INTERNET na określenie powstających sieci

6 ARPANET obejmuje 400 serwerów na uniwersytetach, w rządzie i armii Stanów Zjednoczonych liczba komputerów w Internecie przekracza 100 000, do Internetu dołącza Kanada, Finlandia, Niemcy. ARPANET kończy swoją działalność.

7 naukowcy z CERNu opracowali standard WWW (World Wide Web). Polska zostaje przyłączona do Internetu.

8 Możli wości inter netu dostęp do informacji umieszczonych w komputerach całego świata rozmowy w czasie rzeczywistym dostęp do opinii innych na różne tematy oraz uczestnictwo w dyskusjach dokonywanie zakupów w sklepach internetowych i branie udziału w aukcjach i licytacjach przesyłanie i odbieranie plików: programów, plików muzycznych, graficznych, filmów i animacji itp. zakładanie kont bankowych i dokonywanie operacji bankowych zawieranie umów i podpisywanie ważnych dokumentów dzięki podpisowi elektronicznemu czytanie codziennej prasy i śledzenie wydarzeń na świecie i w kraju czytanie książek słuchanie radia i oglądanie telewizji rezerwacja miejsc w hotelach samolotach kinach, salach koncertowych prowadzenie konsultacji naukowych wideokonferencje koordynowanie pracy nad jednym dokumentem w różnych częściach świata prowadzenie rozgrywek w grach komputerowych kształcenie na odległość praca na odległość INTERNET


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 1 w Bieruniu. Rok 1957 Wystrzelenie przez ZSRR (Związek Radziecki, obecnie Rosja) pierwszego sztucznego satelity Ziemi."

Podobne prezentacje


Reklamy Google